Ktoś skatował psa i wyrzucił go na śmietnikPolicja szuka sprawcy, który skatował psa. Prawie martwe zwierzę, zapakowane w worek, leżało w kontenerze na śmieci przy ulicy 11 Listopada. O zdarzeniu zostaliśmy poinformowali telefoniczne przez mieszkańca Chełmka, który wyrzucając śmieci zauważył worek. W worku znajdował się pies z ranami głowy, nie dawał oznak życia – informuje Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa oświęcimskiej policji. Na miejscu zjawili się nie tylko policjanci, ale również weterynarz, który stwierdził, że zwierzę jest w stanie agonalnym. Posiadało poważne obrażenia głowy, zadane najprawdopodobniej tępym narzędziem i jest skrajnie wychodzone. Lekarz zdecydował się je uśpić.

– Przeprowadziliśmy oględziny miejsca zdarzenia. Pies, który padł ofiarą pobicia był rasy mieszanej, miał kremową sierść i około 4, 5 lat – dodaje Małgorzata Jurecka.

źródło: Przełom

Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat sprawcy, bądź okoliczności zdarzenia, proszone są o kontakt osobisty z policjantami z Komisariatu Policji w Chełmku lub telefonicznie pod nr tel. 33 846 17 77 lub numer alarmowy 997. Policja zapewnia anonimowość.