W kolejną podróż kulinarną wybierzemy się do Japonii. Bo to w kraju kwitnącej wiśni znajdziemy pyszny kapuściany placek okonomiyaki. A cóż to takiego? Okonomiyaki to placek na bazie kapusty pekińskiej bądź białej, drobno posiekanej, który wymieszana z ciastem zrobionym z mąki, bulionu i jajek i usmażony z wybranymi dodatkami stanowi najpopularniejszy rodzaj street foodu w Japonii.
Z czym je się okonomiyaki? Ze wszystkim co mamy w lodówce. To swoistego rodzaju czyściciel lodówki tak jak polski gulasz czy też włoska pizza. Po prostu dajemy na niego dowolne składniki, które zalegają nam w lodówce. W Kraju Kwitnącej Wiśni najczęściej daje się owoce morza, zwłaszcza krewetki bądź też wędzony tuńczyk. Popularne też jest okonomiyaki z pieczarkami bądź boczkiem, ale to już kwestia indywidualnych smaków. Sama nazwa „okonomiyaki” znaczy „smaż co masz” więc dodajemy do placka co mamy pod ręką.
A gdzie zjeść najpyszniejsze okonomiyaki? W dobrych japońskich restauracjach. Można też zrobić okonomiyaki samodzielnie, gdyż jest to bardzo proste danie a wszystkie składniki dostępne są w każdym sklepie, nie wymagają specjalistycznych japońskich dodatków. Przepis na okonomiyaki znajdziecie na naszym ulubionym zaprzyjaźnionym blogu prostepesto.pl – zapraszamy