Lajkonik Cup 2010W cieniu straszliwej tragedii narodowej w dniu 10 kwietnia w Krakowie przedwcześnie w godzinach wieczorowo-nocnych zakończono XXX Międzynarodowy Turniej Lajkonik Cup w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców. W turnieju tym wzięło udział 88 zespołów i ponad 1200 zawodniczek i zawodników w czterech kategoriach wiekowych.

Nasz zespół UKS Siódemka Chełmek brał udział w najstarszej kategorii wiekowej Juniorów Młodszych i co prawda nie powtórzył sukcesu z ubiegłego roku, w którym to zdobył Puchar Lajkonika ale dobrnął do finału gdzie uległ dość pechowo jedną bramką zespołowi AZS AWF Gorzów Wielkopolski zdobywając drugie miejsce i srebrny medal w tym międzynarodowym prestiżowym turnieju.

9 thoughts on “Lajkonik Cup”
  1. W/w turniej był rozgrywany w „ekspresowym czasie gry” mecz trwał—2×15 minut. Normalny mecz to 2×30 minut. Wg.relacji jednego z kibiców Chełmka mecz finałowy był niezwykle wyrównany i oscylował cały czas w granicach remisu, na około 1-2 minuty przed końcem Chełmek prowadził dwoma bramkami – niestety zawodnicy Gorzowa doprowadzili do remisu i tuż przed końcem meczy sędziowie wykluczyli z gru z niewiadomych do tej pory powodów kapitana zespołu Chełmka Kacpra Szlęzaka. Mecz zakończył się remisem, nastąpiłą dogrywka do”złotej bramki” Gorzów wylosował piłkę i rozpoczął gre. UKS Siódemka w osłabieniu nie zdołała jednak zapobiec zdobyciu brami przez Gorzów Wielkopolski i tym samym przegrała mecz. Mecz odbywał się o nietypowej godzinie bo o 22.00. Znając chłopców z Chełmka śmiem twierdzić, że gdyby mecz odbywał się w pełno-
    wymiarowym czasie meczu by tego nie przegrali

2. UKS Siódemka Chełmek awansowała do półfinałów Mistrzostw Polski JM.
    W dniu wczorajszym w Mielcu zakończyły się ćwierćfinały MP JM w Mielcu. UKS zajął 2 miejsce premiowane wejściem do półfinałów MP. A to końcowa tabela turnieju:
    1. Stal Mielec 6-0 bramki +13
    2. Siódemka Chełmek 2-4 bramki +15
    3. Orlik Brzeg 2-4 bramki -1
    4. Azoty Puławy 2-4 bramki -17
    Najlepszym zawodnikiem turnieju został praworozgrywający Kuba Fidyt UKS Siódemka, a najlepszym zawodnikiem zespołu chełmeckiego Michał Zagdański
    Półfinały odbędą się w dniach 7-9 maja w 2010 r. w Wągrowcu z udziałem następujących zespołów:
    Nielba Wągrowiec
    Wisła Płock S.A
    Siódemka Chełmek
    UKS 9 Legnica
    Piłka ręczna jest niezwykle kontuzjogenną dyscypliną sportu i te nieszczęścia spadły również nasz zespół :
    Od kilku miesięcy z leczeniem kontuzji ścięgna Achillesa zmaga się Kuba Stefan, problemy zdrowotne uniemożliwiające grę ma jeden z twórców sukcesu w zeszłorocznych MP Kuba Ślusarczyk, a żeby tego było mało to na dwa tygodnie przed turniejem poważnej kontuzji kolana eliminującej z gry na kilka tygodni odniósł na zgrupowaniu kadry narodowej Polski – wielokrotny już reprezentant Polski Juniorów Wojtek Żydzik.

3. Udany debiut w reprezentacji Polski-juniorów z UKS-u Siódemka CHEŁMEK – Patryka Plaszczaka, Kuby Fidyta i Daniela Mądro.
    19-08-2010r.Polska przegrała z Rosją 33:36 (14:17) w międzypaństwowym turnieju juniorów młodszych, który rozpoczął się w Gdańsku. W drugim spotkaniu Norwegia rozgromiła Litwę 42:18 (21:10).
    – To był mecz walki. Z gry mojego zespołu jestem zadowolony, ale z wyniku oczywiście nie. Rosjanie to silna fizycznie, obdarzona dobrymi warunkami drużyna – powiedział trener Leszek Biernacki.
    Prowadzenie często się zmieniało. Polacy, którzy przegrywali już czterema bramkami w drugiej połowie osiągnęli przewagę dwóch trafień. W 58 min był jeszcze remis. Sborna, oparta na zawodnika z Krasnodaru, zwycięstwo zapewniła sobie w finałowej minucie.
    W piątek zespoły zagrają w Kościerzynie: Polska zmierzy się z Litwą, a Norwegia z Rosją.
    Rosja – Polska 36:33 (17:14)
    POLSKA: Morawski, Płaszczak – Fidyt 5, Kowalski 3, Styrna 6, Ciosek, Gębala 1, Mądro 1, Misiejuk 4, Kowalik , Genda 5, Sękowski 4, Stefaniec 1, Bartłomiejczyk, Chełmiński, Krupa 3.

4. Patryk Plaszczak z UKS SiódemkaCHEŁMEK najlepszym zawodnikiem reprezentacji POLSKI JM w meczu z Litwą.
    Gospodarzem drugiego dnia międzypaństwowego turnieju juniorów młodszych była Kościerzyna. Polski zespół łatwo ograł Litwę 39:24 (18:7). W drugim meczu Rosja po zaciętej walce pokonała Norwegię 30:25 (15:10).
    – Wynik cieszy, gra już znacznie mniej, czyli odwrotnie w porównaniu do pierwszego dnia imprezy – ocenił trener Leszek Biernacki. – Próbowaliśmy przetestować różne warianty gry. Niestety nie wszystko nam się udawało.
    Najlepszym zawodnikiem w polskiej drużynie wybrano bramkarza Patryka Plaszczaka. W sobotę białoczerwoni zagrają z Norwegią. Stawką będzie drugie miejsce w turnieju. Rosja zmierzy się z Litwą. Oba spotkania zostaną rozegrane w ośrodku COS we Władysławowie.
    Wyniki 2.dnia:
    Polska – Litwa 39:24 (18:7)
    POLSKA: Plaszczak, Broda – Misiejuk 8, Malczewski 1, Gębala 2, Kowalik 1, Krupa 2, Ciosek, Chełmiński 3, Fidyt, Stefaniec 10, Sękowski 3, Styrna 3, Kowalski 3, Bergandy 1, Genda 2.

5. Aktualni mistrzowie Polski rocznika 94 w mocno obsadzonym turnieju w Kielcach nie pzregrali żadnego meczu i zajęli 2-ie miejsce.!!! Zwycięstwem siódemki z Gdyni zakończył się tradycyjny turniej juniorów młodszych (zawodnicy z rocznika 1994) pamięci znakomitego prawoskrzydłowego kieleckiej Iskry Antoniego Zięby.
    Kar-Do tylko lepszym bilansem bramek wyprzedziło Siódemkę Chełmek. Co ciekawe, z oboma tymi zespołami zaledwie jedną bramką przegrywali gospodarze z Vive Targi Kielce.
    Końskie – Gdynia 29:35 (13:18)
    Najbardziej bramko-strzelnym zawodnikiem turnieju okazał się obrotowy UKS-u Chełmek Daniel Mądro /36 bramek/……

6. Jutro – czyli w dniu 17 października o godzinie 13.oo w Hali Widowiskowo-Sportowej w CHEŁMKU odbędzie się mecz piłki ręcznej juniorów pomiedzy UKS Siódemka CHEŁMEK—-Kusy KRAKÓW.
    ZAPRASZAMY………….

7. Kto nie był na Hali i nie widział meczu–niech żałuje – dramaturgia wydarzeń, dzielna postawa naszych chłopców i ostateczne zwycięstwo 27-26.
    Eksportowy zespół Chełmka obronił jego honor – Kraków został pokonany !!!!!

8. Zapraszam wszystkich w niedzielę na godzinę 12.30 do Hali Sportowej przy ul. Krakowwskiej na decydujacy mecz o pierwszym miejscu w Małopolskiej Lidze Juniorów w Piłce Ręcznej pomiędzy KS Siódemka CHEŁMEK, a LUKS Skrzszów. Chełemk jeżeli wygra to awansuje do ćwierćfinału MP.