Przychodnia w ChełmkuLekarze z chełmeckiego ośrodka zdrowia nie będą strajkować. W piątek lekarze dogadali się z dyrekcją. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dostali 500 złotych podwyżki – takie informacje przynosi portal oświęcimskie24.

Jak pisali w piątek lekarze pracujący w ośrodku zdrowia w Chełmku mieli przystąpić do strajku w czwartek (tj. 26 kwietnia). Po negocjacjach z dyrektor  ośrodka zdrowia Jolantą Podolak akcję protestacyjną przełożono na piątek. Jeśli nie doszłoby do porozumienia, w poniedziałek pacjenci nie byli by przyjmowani. W piątek kilka minut po godzinie 10 lekarze spotkali się z dyrekcją. Dogadali się i zawiesili protest na okres trzech miesięcy, czyli do czerwca. Tuż po spotkaniu dyrektor ośrodka zdrowia nie znalazła kilku minut wolnego czasu by z nami porozmawiać. Przekazano nam tylko informację, że ma bardzo dużo problemów na głowie i nie ma czasu na rozmowę. Jak dowiedziało się nieosicjalnie oświęcimskie 24, lekarze dostali podwyżkę w wysokości 500 zł.

Portal przełom.pl również donosi, że nie będzie strajku chełmeckiej służby zdrowia. Dyrekcja placówki dogadała się z protestującymi lekarzami.

– Przez najbliższe trzy miesiące strajku nie będzie – zapewnia Piotr Watoła, szef oświęcimskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego lekarzy.

Przypominają, że najostrzejsza forma protestu wisiała na włosku już w połowie ubiegłego tygodnia. Kilku lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, zatrudnionych w chełmeckim ośrodku zdrowia, miało rozpocząć akcję protestacyjną już w czwartek. Finał negocjacji przełożono jednak na piątek. Strajk miał się rozpocząć w poniedziałek. Pacjenci mogą jednak spać spokojnie, nie rozpocznie się.

Zdanie Watoły potwierdza dyrektorka ośrodka zdrowia Jolanta Podolak: – Są niewielkie podwyżki, nie będzie strajku – powiedziała w niedzielę po południu. Nie chce jednak zdradzić, jakiej są wysokości.