W niedzielę 11 grudnia odbędzie się druga impreza charytatywna, w czasie której rodzice i przyjaciele Jakuba Stachury będą zbierać pieniądze na rzecz chorego na białaczkę dziecka. Dziesięcioletni piłkarze rozegrają wtedy III Turniej w Piłce Nożnej Halowej Barbórka CUP.

W zawodach grać będą dzieci z rocznika 2001. Do turnieju zgłosił się Górnik Libiąż I i II, Zagłębie Sosnowiec, Hutnik Kraków, Albertus Kraków, Piast Gliwice, Rekord Bielsko-Biała i MOKSiR Chrzanów. Podczas zawodów organizatorzy zlicytują koszulki, piłki i czapeczki z autografami znanych sportowców – Łukasza Piszczka, Marcina Gortata, Kamila Stocha, Sylwii Gruchały a także Natalii Partyki. Zawody trwać będą od 9 do 15 w Hali Sportowej w Libiążu.

Jakub Stachura ma cztery lata i jest mieszkańcem Bobrka. Lekarze stwierdzili u niego białaczkę. Od 14 listopada chłopiec przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu. Tam przejdzie długotrwałe leczenie oraz rehabilitację.

Przypominamy nr konta, na które można wpłacać pieniądze dla Jakuba: Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, ulica Solskiego 2, 32-600 Oświęcim, nr konta: 23 1540 1115 2084 6046 6185 0001 z dopiskiem: darowizna na rzecz Jakuba Stachury.