Nowy sezon za pasem
Nowy sezon za pasem

Siatkarze Grunwaldu Chełmek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu rozgrywek w ramach III Ligi  Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej. W minionym sezonie w roli debiutanta  drużyna nasza zajęła 9 miejsce. Wynik ten nie w pełni satysfakcjonował zarówno zawodników jak również samego trenera  Macieja Rzędzickiego. Kiedy pojawiła się możliwość udziału w rozgrywkach trzeciej ligi, skompletowaliśmy drużynę w dużym pośpiechu i w dużej mierze z zawodników o małym doświadczeniu w rozgrywkach ligowych. Największą ich wartością był zapał , chęć do gry i poczucie, że ligowa rywalizacja daje nieoceniony bagaż siatkarskich doświadczeń na przyszłość. To słowa trenera  naszych siatkarzy po zamknięciu rozgrywek ligowych w ubiegłym sezonie.
Dzisiaj, drużyna już nieco zaprawiona w bojach o punkty z perspektywą wsparcia ze strony miasta wyznacza sobie ambitny cel walki o przysłowiowe podium. Czy to jest możliwe? W rozmowie z trenerem i jednocześnie czynnym zawodnikiem Grunwaldu dowiadujemy się, że cel ten jest do osiągnięcia. Sportowo będziemy  przygotowani by wygrywać rywalizację na parkiecie. Do tego niezbędne są jednak niewielkie pieniądze, klimat wokół drużyny i wsparcie kibiców. W imieniu moich zawodników chciałbym zaprosić mieszkańców Chełmka, środowiska sportowe, a przede wszystkim  szkoły do kibicowania naszej drużynie, do tworzenia formalnych bądź nieformalnych klubów kibica. To wszystko będzie  nas motywowało do jeszcze większego wysiłku zarówno  na treningach jak i podczas zawodów.
Oficjalnie zespół wznawia treningi już w drugim tygodniu sierpnia. Natomiast pierwsze mecze ligowe rozegra na przełomie września-października. Na teraz drużyna nie jest jeszcze w całości skompletowana. Do klubu zgłaszają się nowi zawodnicy, którzy na pierwszych treningach będą bacznie obserwowani i sprawdzani przez trenera Rzędzickiego. To ważne – mówi trener – że zgłaszają  się  do  nas młodzi  ludzie chcący  grać w  siatkówkę  w  tej właśnie  klasie rozgrywkowej.
W  tej bowiem klasie można się sporo nauczyć, a jednocześnie uzyskać najszybciej awans w karierze zawodnika od amatora do zawodowca. Zachęcam więc młodych ludzi, którzy marzą o karierze zawodniczej do odwiedzenia naszego klubu i uczestnictwa w treningach. Okres przygotowań do sezonu jest najlepszym okresom by pokazać jaki się ma talent i co już się potrafi by ostatecznie zagrać na ligowym parkiecie.
Tak więc powtarzając za trenerem zachęcamy wszystkich, którzy by chcieli wesprzeć zawodniczo drużynę siatkarską  Grunwaldu  Chełmek do podjęcia w najbliższym czasie pracy treningowej z drużyną. Warunki do uzgodnienia z trenerem: Maciej Rzędzicki tel. 507 27 95 95