Nowy sezon za pasem
Nowy sezon za pasem

Siatkarze Grunwaldu Chełmek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu rozgrywek w ramach III Ligi  Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej. W minionym sezonie w roli debiutanta  drużyna nasza zajęła 9 miejsce. Wynik ten nie w pełni satysfakcjonował zarówno zawodników jak również samego trenera  Macieja Rzędzickiego. Kiedy pojawiła się możliwość udziału w rozgrywkach trzeciej ligi, skompletowaliśmy drużynę w dużym pośpiechu i w dużej mierze z zawodników o małym doświadczeniu w rozgrywkach ligowych. Największą ich wartością był zapał , chęć do gry i poczucie, że ligowa rywalizacja daje nieoceniony bagaż siatkarskich doświadczeń na przyszłość. To słowa trenera  naszych siatkarzy po zamknięciu rozgrywek ligowych w ubiegłym sezonie.
Dzisiaj, drużyna już nieco zaprawiona w bojach o punkty z perspektywą wsparcia ze strony miasta wyznacza sobie ambitny cel walki o przysłowiowe podium. Czy to jest możliwe? W rozmowie z trenerem i jednocześnie czynnym zawodnikiem Grunwaldu dowiadujemy się, że cel ten jest do osiągnięcia. Sportowo będziemy  przygotowani by wygrywać rywalizację na parkiecie. Do tego niezbędne są jednak niewielkie pieniądze, klimat wokół drużyny i wsparcie kibiców. W imieniu moich zawodników chciałbym zaprosić mieszkańców Chełmka, środowiska sportowe, a przede wszystkim  szkoły do kibicowania naszej drużynie, do tworzenia formalnych bądź nieformalnych klubów kibica. To wszystko będzie  nas motywowało do jeszcze większego wysiłku zarówno  na treningach jak i podczas zawodów.
Oficjalnie zespół wznawia treningi już w drugim tygodniu sierpnia. Natomiast pierwsze mecze ligowe rozegra na przełomie września-października. Na teraz drużyna nie jest jeszcze w całości skompletowana. Do klubu zgłaszają się nowi zawodnicy, którzy na pierwszych treningach będą bacznie obserwowani i sprawdzani przez trenera Rzędzickiego. To ważne – mówi trener – że zgłaszają  się  do  nas młodzi  ludzie chcący  grać w  siatkówkę  w  tej właśnie  klasie rozgrywkowej.
W  tej bowiem klasie można się sporo nauczyć, a jednocześnie uzyskać najszybciej awans w karierze zawodnika od amatora do zawodowca. Zachęcam więc młodych ludzi, którzy marzą o karierze zawodniczej do odwiedzenia naszego klubu i uczestnictwa w treningach. Okres przygotowań do sezonu jest najlepszym okresom by pokazać jaki się ma talent i co już się potrafi by ostatecznie zagrać na ligowym parkiecie.
Tak więc powtarzając za trenerem zachęcamy wszystkich, którzy by chcieli wesprzeć zawodniczo drużynę siatkarską  Grunwaldu  Chełmek do podjęcia w najbliższym czasie pracy treningowej z drużyną. Warunki do uzgodnienia z trenerem: Maciej Rzędzicki tel. 507 27 95 95

By admin

One thought on “Liga za pasem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *