Linia K pozostaje
Linia autobusowa "K" Chełmek-Kraków pozostaje

Linia „K” z Chełmka przez Chrzanów do Krakowa, którą obsługiwała firma „Transgór” decyzją ZK „KM” od sierpnia miała zniknąć z małopolskich dróg. Mieszkańcy Chełmka dojeżdżający do Krakowa mogą jednak spać spokojnie. Tak się nie stanie – pisze Gazeta Krakowska. Trzebińska firma „Transgór” postanowiła samodzielnie realizować połączenie. Decyzja podyktowana jest ogromnym zapotrzebowaniem ze strony pasażerów. – Planujemy przywrócić połączenie w dni robocze – mówi Krzysztof Miśkowiec, wicedyrektor „Transgóru”.

Jest też już projekt nowego cennika, ale na dokładne informacje jeszcze zbyt wcześnie. Na razie wiadomo, że będą cztery kursy z Chełmka i tyle samo z Krakowa. Trasa przejazdu będzie identyczna, jak dotychczas. Podobnie rozkłady nie ulegną modyfikacjom. Dyrekcja „Transgóru” jest pewna, że linia jest potrzebna.

Kilka tygodni temu podjęto decyzję o likwidacji linii K. ZK KM zwrócił się z informacją o rezygnacji z linii między innymi do Burmistrza Chełmka. Burmistrz wysłał pismo informujące o sprzeciwie likwidacji i 04 lipca 2011 roku poinformowano na stronie Urzędu: „Z przykrością informujemy, że Związek Komunalny Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie podjął ostateczną decyzję o likwidacji z dniem 01.08.2011 r. linii „K” relacji Chełmek – Kraków. Pomimo naszej negatywnej opinii i apelu o utrzymanie w/w linii, w dniu 24.06.2011 r. wypowiedziane zostało dotychczasowe porozumienie ze skutkiem na dzień 31.07.2011 r.”

– Mnóstwo pasażerów wydzwaniało do nas w tej sprawie. Skoro gminy nie potrafią zorganizować mieszkańcom powiatu połączenia ze stolicą województwa, my to zrobimy – kwituje Miśkiewicz, wicedyrektor Transgóru.