Linia K pozostaje
Linia autobusowa "K" Chełmek-Kraków pozostaje

Linia „K” z Chełmka przez Chrzanów do Krakowa, którą obsługiwała firma „Transgór” decyzją ZK „KM” od sierpnia miała zniknąć z małopolskich dróg. Mieszkańcy Chełmka dojeżdżający do Krakowa mogą jednak spać spokojnie. Tak się nie stanie – pisze Gazeta Krakowska. Trzebińska firma „Transgór” postanowiła samodzielnie realizować połączenie. Decyzja podyktowana jest ogromnym zapotrzebowaniem ze strony pasażerów. – Planujemy przywrócić połączenie w dni robocze – mówi Krzysztof Miśkowiec, wicedyrektor „Transgóru”.

Jest też już projekt nowego cennika, ale na dokładne informacje jeszcze zbyt wcześnie. Na razie wiadomo, że będą cztery kursy z Chełmka i tyle samo z Krakowa. Trasa przejazdu będzie identyczna, jak dotychczas. Podobnie rozkłady nie ulegną modyfikacjom. Dyrekcja „Transgóru” jest pewna, że linia jest potrzebna.

Kilka tygodni temu podjęto decyzję o likwidacji linii K. ZK KM zwrócił się z informacją o rezygnacji z linii między innymi do Burmistrza Chełmka. Burmistrz wysłał pismo informujące o sprzeciwie likwidacji i 04 lipca 2011 roku poinformowano na stronie Urzędu: „Z przykrością informujemy, że Związek Komunalny Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie podjął ostateczną decyzję o likwidacji z dniem 01.08.2011 r. linii „K” relacji Chełmek – Kraków. Pomimo naszej negatywnej opinii i apelu o utrzymanie w/w linii, w dniu 24.06.2011 r. wypowiedziane zostało dotychczasowe porozumienie ze skutkiem na dzień 31.07.2011 r.”

– Mnóstwo pasażerów wydzwaniało do nas w tej sprawie. Skoro gminy nie potrafią zorganizować mieszkańcom powiatu połączenia ze stolicą województwa, my to zrobimy – kwituje Miśkiewicz, wicedyrektor Transgóru.

By admin

3 thoughts on “Linia K pozostaje”
  1. Ciekawe kiedy wreszcie gmina zobaczy tych co codziennie muszą jechać na Śląsk do pracy. Autobus odchodzi za mostem i trzeba tam się dostać samemu.

  2. To prawda. Za każdym razem trzeba przejść szmat drogi, aby udać się do Mysłowic czy Katowic. Tak samo do Tychów ciężko się jest dostać. Linia K jest wg mnie nie potrzebna, ponieważ są może ze 3 odjazdy z Chełmka. Dużo lepiej jechać busem linii Chełmek-Kraków, co chwilę są odjazdy. K było dobre kiedyś, jak było dużo więcej odjazdów. Kierowcy( nie wszyscy)linii K nie zatrzymują się na wyznaczonych przystankach, nawet, jak widzą, że ktoś czeka na autobus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *