Wybory do PE

Poniżej przedstawiamy listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego z naszego regionu – czterech liczących się w statystykach ugrupowań:

Lista numer 2 – Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. Czesław Siekierski, 57 lat, doktor nauk ekonomiczno rolniczych, europoseł, powiat buski
  2.  Wojciech Kozak, 51 lat, magister inżynier mechaniki pojazdowej, samorządowiec, Zabawa
  3.  Józef Kała, 50 lat, inżynier hutnik, starosta oświęcimski, Polanka Wielka
  4.  Urszula Nowogórska, 31 lat, pielęgniarka, Świdnik
  5.  Włodzimierz Wielgus, 45 lat, lekarz, samorządowiec, Kielce
  6.  Janusz Żbik, 56 lat, architekt, Krzeszowice

Lista numer 6 – Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy SLD-UP

  1. Andrzej Szejna, 36 lat, europoseł, prawnik, Końskie – Warszawa
  2. Joanna Senyszyn, 60 lat, poseł, profesor nauk ekonomicznych, Gdańsk
  3. Jerzy Jaskiernia, 59 lat, profesor nauk prawnych, powiat sandomierski
  4. Kazimierz Sas, 62 lata, nauczyciel, powiat nowosądecki
  5. Bogusław Mąsior, 62 lata, chemik, powiat chrzanowski
  6. Ryszard Barwinek, 57 lat, członek zarządu powiatu kieleckiego, powiat kielecki

Lista numer 9 – Platforma Obywatelska

  1. Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein, 55 lat, filolog angielski, Kraków
  2. Konstanty Miodowicz, 58 lat, etnograf, poseł, Busko – Zdrój
  3. Bogusław Sonik, 56 lat, prawnik, europoseł, Kraków
  4. Leszek Zegzda, 51 lat, teolog, wicemarszałek województwa małopolskiego, Nowy Sącz
  5. Robert Wardzała, 34 lata, sportowiec, samorządowiec, Tarnów
  6. Andrzej Saternus, 53 lata, technik, Gorzów

Lista numer 10 – Prawo i Sprawiedliwość

  1. Zbigniew Ziobro, 39 lat, prawnik, poseł, Kraków
  2. Paweł Kowal, 34 lata, historyk, poseł, Warszawa
  3. Jacek Włosowicz, 43 lata, przedsiębiorca, były senator, Bilcza
  4. Edward Czesak, poseł, Brzesko
  5. Krzysztof Szczerski, nauczyciel akademicki, Kraków
  6. Tadeusz Skorupa, senator, Czarny Dunajec
  7. Barbara Martuś, prawnik, Lipinki
  8. Michał Jędrys, informatyk, Skarżysko-Kamienna
  9. Bogdan Pęk, magister inżynier zootechnik, europoseł, Kraków
  10. Mariusz Andrzejewski, nauczyciel akademicki, Kraków