Kontener mieszkalny. Fot. dystrybutor kontenerów
Kontener mieszkalny. Fot. dystrybutor kontenerów

Pomysł przeniesienia niesolidnych lokatorów bloku socjalnego przy ulicy Krakowskiej 16 do kontenerów na peryferiach miasta wywołał prawdziwą burzę wśród jego mieszkańców. Czarę goryczy przelała pogłoska, że gmina w przyszłości chciałaby sprzedać budynek prywatnemu inwestorowi, który miałby urządzić w nim hotel na potrzeby centrum sportowego. Wtedy wyprowadzić musieliby się wszyscy – podaje Gazeta Krakowska.

Jak wielu innych lokatorów, gdy kilkanaście lat temu wprowadzali się do mieszkania, na własny koszt je wyremontowali, bo do wymiany było niemal wszystko: przegniłe drewniane okna, podłogi i drzwi. W mieszkaniu urządzili także łazienkę, bo w bloku, gdzie niegdyś znajdował się hotel robotniczy, toalety były wspólne dla wszystkich. Do remontu gmina nie dołożyła wtedy ani złotówki.

Mieszkańców bloku bulwersuje również inna sprawa. Kilka lat temu urzędnicy magistratu dali im do podpisania aneksy do umów wynajmu lokalów, na których drobnym druczkiem dopisano, że na czas remontu czy rozbiórki budynku mają się z niego wyprowadzić. Jednak nie skonkretyzowano gdzie. – czytamy w artykule Krakowskiej.

– Na razie urzędnicy i pracownicy ADM przeprowadzają analizę, ile rodzin w tym bloku boryka się z problemami finansowymi. Po jej zakończeniu będziemy się zastanawiać, gdzie ewentualnie mogłyby powstać dla nich mieszkania zastępcze – mówi Gazecie burmistrz Andrzej Saternus. Osoby, które co miesiąc płacą czynsz nie zamieszkają w barakach.

By admin

15 thoughts on “Lokatorzy do baraków”
 1. śmiało Panie Burmistrzu i Rado Miejska ….pięknie wam podziękują wyborcy,to takie małe miasto…..
  Zanim wypuścicie plotki z magistratu pomyślcie….pomimo że to nie jest wasza najmocniejsza strona…

 2. Jak już koniecznie do kontenerów przeprowadzić lokatorów to do Gorzowa. Tam ma Pan burmistrz działkę i pewnie serdecznie po swojemu ugości. Mimo wszystko coś tu nie gra. Kto na na ten temat opinię?

 3. „jeśli Polska pozwoli na wygranie wyborów przez PO, stanie się podzielonym krajem, w którym są wyspy bogactwa i morze nędzy, tak jak w Rosji.”
  PZPRowcy truinfuja, ma ktos moze jakies watpliwosci? Chelmkowianie?

 4. Panie Matlak daj pan spokój z tą agitacją na rzecz naczelnego pasożyta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej,PO jak na razie wprowadza zasade KTO NIE PRACUJE TEN NIE JE i bardzo dobrze,wam związkowcom to się w tyłkach poprzewracało,związki za bramy zakładów i basta

 5. Niestety ale to Pan Panie Matlak ,pańscy koledzy
  i pretorianie „S” tak nam urzadzili Chełmek i Polskę.
  Pan śmie jeszcze głupoty wciskać i nam PZProwców jako
  winnych klęski rzadów SOLIDARNOŚCI i jej nastepców
  któryo od 22lat wiecej wolno .
  Pan powinien sie zakopać i ni odzywać za to co Polsce
  i Polakom tutaj zgotowaliście ,sami urzadzajac sie wygodnie
  na emigracji. Jeżeli tak się mienicie patriotami i ojcami
  narodu to Wasze miejsce jest tu z nami ,z naszą biedą i problemami.
  Inaczej to zamknijcie sie i nie mąćcie ludziom w głowach ,a przynajmniej
  głupot nie wciskajcie ,to jest doświadczony Waszym kłamstwem naród .
  A to przeciez nie koniec
  bo wariant grecki wisi nad nami jak miecz Damoklesa .
  Naprawde najlepiej to Pan zamilcz.
  Prawdą tez jest że obecna władza nie stapa po ziemi ale po
  chmurach i nie widzi ze obciazenia podatkowe wypedzaja
  resztki byznesu z Chełmka i zamiast sie tym zająć ,im fontanny
  i inne zbedne w trudnym okresie inwestycje promuje.
  Czas wrócic na ziemie Panowie Rajcy i Państwo władza ,czy Wy nie
  widzicie co sie w Europie dzieje ,jaki kryzys na świecie ,że czas
  zacisnać pasa ,zając sie gospodarką .
  To sa pytania na dziś .
  Falkon -Pozdrawiam ! widze że wiesz co mówisz ,co się dzieje .
  Szkoda że tak mało jest odwaznych i mądrych .
  Do redakcji -zróbcie cos z tym zpowalnianiem internetu przez Wasza strone traktowana jak spam .

 6. wzsystko to ladnie napisaliscie, ale nie zmienia to faktu , ze PZPRowcy w Chelmku rzadzili i dalej rzadza.

 7. Panie Matlak z całym i pełnym szacunkiem…..lubię gnój ale w małych kupkach(łatwiej posprzątać)

 8. drogi gostku,… Solidarnosc zostala zdlawiona przez PZPR i od 13 grudnia 1981 roku TYLKO PZPRowcy decydowali i decyduja o przyszlosci Polakow. Chelmek jest tego najlepszym przykladem.

 9. szlachetny JANIE MATLAK !
  PANU TEZ SIE W GŁOWIE POKRECIŁO jak NASZEMU wielce szanownemu KURDUPLOWI POLITYCZNEMU ,budowniczemu IV RP JARKOWI CHACZYŃSKIEMU herbu „POMIAN’ -PREZESOWI PiS-u !
  Przestań Pan błądzić i mącić UCZCIWYM POLAKOM i Chymkowiokom !
  I podziękuj Pan PEZETPEROWCĄ ,że od 30 lat jesteś pan na WCZASACH ! i NIE PLUJ NA NICH …bo Cie WYBAWILI !!!,abys nie cierpiał z nami!!! -/PAŃSTWO ZNIEWOLONE ,BEZ DEMOKRACJI, NIE RZĄDZONE PRZEZ POLAKÓW/ wypowiedzi-MACIEREWICZA,TADEUSZ GRZYBA i nieudacznika PREZESA!
  POZDRAWIAM….

 10. Panie Matlak naprawdę przestań mącić. Byłby Pan partnerem do rozmowy gdyby Pan tu był.Panu tu było b. dobrze. Na własne życzenie jest tam Pan gdzie teraz.Ratunek? Tak? Zapomniał Pan? Nie chodzi o działalnośc. Prawda? Dziękować pan rzeczywiście powinien. A nie szczuć.

 11. Czy pisanie prawdy to macenie,? czy pisanie ,ze PZPRowcy Chelmkiem rzadza ,to nieprawda? Kto Ty jestes , ze uwazasz ,ze to szczucie? Pan Pactwa wyzywa innych od nieudacznikow i kurdupli i to Ciebie nie razi.? To jest O.K.

 12. Bohaterze Janie …jestes pan jak jenerał który frontu w życiu nie widział….dla nas jestes pan postacia z absurdu C.K.armii… Panie bohaterze, spieprzył żeś pan z Polski i uczysz nas pan jak mamy życ…??dajemy sobie radę bez bohaterów,bo kazdy z nas jest jednym z nich….,

 13. Jestem za tym,żeby powstały na terenie naszego miasta takie baraki.Dlaczego my musimy ponosic koszty utrzymania takich budynków za nich.Czas najwyzszy ,ze zacznie sie cos dziac w tej sprawie.Na osiedlu w blokach jest taka sama sytuacja,więc wydaje mi się ,że wszystkich to będzie dotyczyć

 14. jak najbardziej!
  współczuję tym ludziom ale niestety nie może tak być że ktoś kto uczciwie wywiązuje się ze swoich obowiązków będzie finansował kogoś kto nie respektuje tych obowiązków, tym samym przerzucając je na innych.
  niestety nie może tak być też żeby więcej praw mieli ci, którzy żyją na czyjś koszt. w ogóle powinno się zlikwodować obowiązek dawania lokali zastępczych w przypadku eksmisji…gwarantuję że 70 % tych którzy teraz nie płacą – płaciłaby na czas, lub z niewielkim opóźnieniem…przecież prąd i gaz mają zapłacony bo by im wyłączyli…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *