Urząd Miejski w Chełmku
Urząd Miejski w Chełmku

W dniu dzisiejszym (środa) o godzinie 12.00 pod budynkiem Urzędu Miejskiego planowana jest manifestacja mieszkańców Chełmka. Społeczni organizatorzy zapraszają wszystkich, którym na sercu leży dobro chełmeckiej przychodni. O godzinie 14.00 manifestacja przeniesie się pod przychodnię. Społeczni organizatorzy protestu przeciwko działaniom dyrektora Bochenka i burmistrza Saternusa zapraszają zainteresowanych do głośnego wyrażenia swojego poparcia.

By admin

51 thoughts on “Manifestacja”
 1. Pani Ewo, lepiej już lizać buty lekarzom, na co oni nie oczekują, niż d… burmistrzowi. Pani ją liże publicznie …

 2. Ale się burmistrz wystraszył i zmusił do rezygnacji dyrektora. Ciekawe teraz jak się wyłga i na kogo publicznie zwali winę. Na razie wszystko zwala na doktorów. Ale widać, że ukryty plan ma inny i na razie mu nie wypalił. Dyrektor jest tylko pionkiem w grze o dużą kasę dla jednego pana z Gorzowa. A naiwny Chełmek wierzy ………!

 3. Pani Srebro winna wziąść różaniec i się modlić o spokojną i szczęśliwą starość a nie bawić się w saternusowskie i platformerskie gierki. Bardzo źle to świadczy o niej i gdyby posiadała minimum przyzwoitości powinna dać sobie spokój.
  Objęcie przez nią tego stanowiska jedynie świadczy o tym, że w Chełmku komuna, klikowość i układy mają się znakomicie i nie mają zamiaru się skończyć. Co wiecej, stara banda coraz wyżej podnosi swoją nieodrąbaną po 1989 roku głowę. Jakże im ciężko oderwać ryje od koryta!

 4. Tak jest , Towarzyszka Srebro Przybylowska nadaje sie do tego kompletu. Nie dosc, ze pewnie za darmo leczy to, to zajmujac kierownicze stanowisko w Przychodni, dopelni PZPRowskie rzady w Chelmku.
  Gratuluje …..trzymac tak dalej….
  p.s.
  wiadomo juz, kto bedzie przewodniczyl Komisji Wyborczej w Chelmku, i liczyl glosy???

 5. Nie wiem czy to plotka czy fakt. Ale głosy ma liczyć i komisji przewodniczyć ten sam facet, który liczył w wyborach do „S” w 1981 roku i naliczył je (bo takie było zalecenie) na korzyść Kulczyka a nie R. Pencki. Z tego widać, że do przewodniczenia tylko on się nadaje.

 6. No musze Ci przyznac racje sprytny byl PZPRowiec. Dostal sie do komisji liczacej glosy i zalatwil Ryska. Jesli On bedzie przewodniczacym to towarzysz Saternus bedzie mial pewne, a PZPR dalej wiodaca sila Narodu.

 7. Z powodu naśmiewania się z naszego burmistrza jako jego wierni zwolennicy oraz liczni naśladowcy na jutro na godzinę 14:00 na placu targowym zwołujemy wiec poparcia dla jego szlachetnych działań. Proszę przygotować transparenty, banery i portrety burmistrza. Będziemy skandować oraz śpiewać:
  „Łubu, dubu, łubu dubu,
  niech nam żyje burmistrz,
  szef naszego klubu”.
  Organizatorzy

 8. Pod guziczkiem „wyślij” – tym, który się klika wysyłając komentarz (wyciąg z regulaminu dotyczący komentowania) albo na dole strony w całości w zakładce „regulamin”.

 9. Dziękuję.Niedawno Was czytam i piszę. A czytając ho , ho! Dobrze wiedzieć. Wulgaryzmy na każdym kroku. I co tu się obrażać. Nazwiskami się posługują autorzy a jadą po sobie ,że hej.! I nie osoby publiczne!To poczytam bo ciekawa jestem.

 10. Tak to jest zezwolić na komentarze bez moderacji. W chwili obecnej uruchomiliśmy (zawieszone jakiś czas temu) obrazki przy komentarzach, które są generowane na podstawie między innymi IP piszących. Łatwo jest więc zweryfikować kto pisze pod iloma i jakimi nickami oraz pokazuje piszącym, że anonimowość w internecie jest złudna – może to ostudzi komentujących.

 11. Tak. Wolności im się zachciało. A ujawnić ich dane. A komputery im poodbierać. Niech burmistrz wie co o nim kto sądzi i pisze. Duszno im???

 12. manifestacja… grupka osób powyzej 50stki bojacych sie zmian , mlodzi dawno wyjechali a ci co zostali nigdy nie wygraja z tymi starymi babkami i dziadkami latajacymi do tych samych lekarzy od 20-30 lat , w Chelmku nic sie nigdy nie zmieni – lepiej miec hamskiego lekarza i wierzyc ze jest niczym szamanem niz dac szanse komus nowemu – przyzwyczajenie i zabobony …

 13. Bonifacy: to typowa wypowiedź „młodego, wykształconego z dużego miasta”, któremu doszczętnie wyprano móżdżek z samodzielnego myślenia. Nic jemu już w główce nie pozostało jak tylko publicznie się zapluwać!

 14. Ty „trochę prawdy” (młody, wykształcony z dużego miasta analfabeto), najpierw naucz się pisać a później publicznie głos zabieraj. I nie udawaj Hama przypisując CHamstwo lekarzom. – Analfabeta, cieć, żul czy gamoń?.
  Kiedyś tak jak twój ojciec, matka, babka i dziadek też będziesz starym, i po pięćdziesiątce!

 15. Panie Jerzy, masz Pan rację. To jest wyprane z samodzielnego myślenia. Iloraz inteligencji na poziomie psa łancuchowego – bez obrażania tych zacnych zwierząt.

 16. Niedojrzałość czy też niezrównoważenie psychiczne, zamykanie się w sobie, niechęć do podjęcia i zrozumienia problemów, zbyt „lekkie” traktowanie życia, przewlekłe nie rozwiązane problemy emocjonalne i moralne są powodem agresji odreagowywanej na zewnątrz. Narosłe problemy osobiste i rodzinne wywołują nieraz bezradność psychiczną, która pogłębia jedynie istniejącą sytuację. Bonifacy, mam świetnego kolegę psychiatrę, którego po znajomości Ci polecam. Albo poproś burmistrza to, też po znajomości, da Ci skierowanie do ministra Klicha – lekarz psychiatra. To nie jest złośliwość, po prostu, chcemy Ci pomóc abyś wyrósł na człowieka!

 17. ************ – brak Panu argumentow to czepia sie ortografi… moj blad byl celowy helmek tez napisze przes samo h… Panie … nie bede obrazal , pewnie mlodszy jestem ale napewno wiecej kultury mam Panie J.
  /Edytowano przez: admin. – załamanie zasad komentowania/

 18. A Panie Jerzy na „Ty” to moze ban sobie byc z swoim lekarzem rodzinym a teraz obraze – STARY KOMUSNISTYCZNY BURAKU!

 19. Młody człowieku, niestety mnie nie obrazisz, bo do takich określeń przyzwyczaiłem się niczym zawodowy barman do bełkotu pijanych gości. – I znowu, gdybyś szybciej myślał niż bezmyślnie niedomytymi pazurami klepał w klawisze, pisząc co ślina głupiemu na język przyniesie, zauważyłbyś, że piszesz bez sensu a także nie potrafisz prawidłowo budować wyrażeń i myśli.

 20. Panie Jerzy.
  BONIFACY to 67 letni PZPRowiec, ktory trudni sie praniem mozgow wlasnie Mlodziezy. Nie daj sie Pan nabierac PZPRowcowi.
  pozdrawiam

 21. Panie Janie, dziękuję za cenne informacje. Postaram się go poszukać przez moich ludzi i we fontanie go wykapię. – Chełmek to nie Paryż. Jeszcze raz dzięki!

 22. BONIFACY napisał(a):
  01-10-2011 o godz. 19:08
  P.*********! patrz przed siebie ! a nie na AGENTA ,który zionie ************ z za WODY !
  on wszystko może ! żyje na KOSZ POLSKIEGO PODATNIKA ! ma AGENTOW w UG -Chełmek ,którzy mu donoszą …jak TATE RYDZYKOWI !
  NIECH SIĘ POCHWALI CO DOBREGO ZROBIŁ DLA CHEŁMKA ! ZIONIE TYLKO ZGNILIZNĄ !
  BONIFACEGO nazwał Praczem MÓZGÓW MŁODZIEŻY !
  ALE TEN PRACZ ,TOWARZYSZ ! 67 -LATEK ,nie pozwolił ROZEBRAĆ OŁTARZA w WYDZ.410 /MANIPULACJA SPODOW/ w CZASIE WIZYTY OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II do Polski /był to jedyny OLTARZ w całym zakładzie/ Towarzysze: LIPIEC,GRZESIK,OLEK SITEK ,codziennie go nachodzili aby dał polecenie ROZEBRANIA OŁTARZA !….nie ugiął się ! Ołtarz pozostał do końca wizyty JANA PAWŁA II w POLSCE !
  ……………………..
  Ubrał się diabeł w ornat i na mszę ogonem dzwoni!
  Uważaj Bonifacy, bo jeszcze uwierzysz, że żeś Msze Święte odprawiał a sakaramentów komuni udzielałeś w w Buciku.
  /Edytowano przez: admin. – załamanie zasad komentowania/

 23. BONIFACY napisał(a):
  P.*******! patrz przed siebie ! a nie na AGENTA ,który zionie gównem z za WODY !
  …..
  Język typowego przedstawiciela zwanego postępowym elektoratem PO.
  BONIFACY napisał(a):
  on wszystko może ! żyje na KOSZ POLSKIEGO PODATNIKA ! ma AGENTOW w UG -Chełmek ,którzy mu donoszą …jak TATE RYDZYKOWI !
  ……………
  Zapominiał dodać, że agent Tomek K. dla Pana J. ******* także pracuje.
  BONIFACY napisał(a):
  ALE TEN PRACZ ,TOWARZYSZ ! 67 -LATEK ,nie pozwolił ROZEBRAĆ OŁTARZA w WYDZ.410 /MANIPULACJA SPODOW/ w CZASIE WIZYTY OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II do Polski /był to jedyny OLTARZ w całym zakładzie/ Towarzysze: ************************** ,codziennie go nachodzili aby dał polecenie ROZEBRANIA OŁTARZA !….nie ugiął się ! Ołtarz pozostał do końca wizyty JANA PAWŁA II w POLSCE !
  …………….
  Diabeł (Bonifacy) ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni. – Za chwilę uwierzysz, że Msze Święte też odprawiałeś a sakramentów udzielałeś w Buciku.
  BONIFACY napisał(a):
  LECZ PO PÓŁ ROKU od wizyty ZOSTAŁ bonifacy ZWOLNIONY -w ramach porozumienia stron z PZPS “CHEŁMEK” !!! a JAN M. wyjechał na odpoczynek do HAMERYKI ! gdzie do dzisiaj kompie się w basenie ! i UDAJE GUPOLA !
  ………..
  Bełkot nawiedzonego, który jest za, a nawet przeciw! – Bonifacy nie „komp” się w zółci, która coraz bardziej mózg ci zalewa. Uważaj abyś się nie utopił!
  /Edytowano przez: admin. – załamanie zasad komentowania/

 24. ja jan matlak informuje wszystkich tu piszacych, ze podpisujacy sie nickiem “BONIFACY” to jest TOWARZYSZ szkolony w Moskwie ****** ******, zam w Oswiecimiu, ten sam, ktory po zamknieciu PZPS Chelmek, dorabial sie w sweatshopie na Zeromskiego w Chelmku.
  to narazie tyle.
  pozdrawia
  /admin: prosimy nie używać nazwisk w postach/

 25. Oj towarzyszu Bonifacy. Jak wygra PiS to Pan Janek M. wróci do Chełmka jako Adolf Hitler, Ryszard P. jako Mussolini, Janusz J. jako gen. Franco, a ja – ja zostanę dziadkiem z Werhmachtu. Radzę ci gdzieś poszukać szuwary i zaopatrzyć się w podręcznik „Barwy Walki” a i portert Marksa też ci się przyda. Już dzisiaj poproś władze z urzędu o przydział maści na wszy aby w okopach cię nie zjadły.
  Jeśli PiS to faszyzm to ty jesteś „chistoryk”.

 26. W ten sposób Admin. ostrzega? To coś nowego. Dawno to powinno być sprawdzane,Bo emocje biorą górę. Jak widać zresztą. Ja mam pytanie do Admin. czy P. Matlak musi tak obrzucać wszyskich?

 27. Prosze się obrażać za siebie. Pan Matlak nie obrzuca wszystkich. Jego posty są jednymi z najgrzeczniejszych co nie można powiedzieć o tow. Bonifacym. Pani zadaje się widzi na jedno oko. – Nieprawdaż?

 28. Nie obrażam się Panie Juanie. Stwierdzam fakt. Nic dobrego w Chełmku nie zrobił.Porozmawiaj Pan z ludzmi,którzy z nim pracowali. Siedzi sobie tam , gdzie siedzi i mąci. Niech wraca, ja jednym okiem będę patrzyć ale 2 rękami za nim głosować. Wtedy się wykaże.Akurat inni mnie osobiście nie interesują.

 29. Do Admina
  Przepraszam za tem post, na moj plus powiem tylko, ze sam sie poprawilem i wyslalem drugi post uzywajac tylko Lucjan P.
  Do Hania
  Nie ma zadnych emocji. Moze Pani napisac, czym ja OBRZUCAM wszystkich??? „dawno to powinno byc sprawdzane” , Co??? PRL sie Pani marzy??? i cenzura??? nie te czasy /jeszcze/ mila Pani. Rozumiem , ze Admin odpowie na Pani zadane pytanie. Z przyjemnoscia poczytam
  pozdrawiam

 30. Niech Pani, Pani Haniu nie lze, ze nic nie zrobilem, bo osobiscie , i to pogodzinach pracy nadzorowalem pzrywozke i rozladunek mebli Kalwaryjskich, zamowionych na koszt PZPS Chelmek dla Pani Maculewicz – pierwszej sekretarz PZPR przy PZPS Chelmek. Meble musial Zaklad zakupic bo Wolga, ktora wozili Pania sekretarz z Bielska, calkowicie sie razleciala.
  pozdrawiam

 31. Do.P.Matlaka. Za młoda jestem,żeby to pamiętać. Ha ha. Ale jak Pan mógł to wykonywać? ALE z Pana wypowiedzi sam Pan widzi, chyba był Pan b.zaufanym skoro Pan takie szczegóły znał.Ufano Panu z tego wynika. Ludzie mówią nawet coś ślubie.kTO ?Pan wie o co chodzi. Ja panu nie mam za złe. Bo Wykonywał Pan- bo jeszcze wtedy się Pan podobnież nie określał. Powiadam, starsi ludzie tak Pana oceniają. A ja widzę jednym okiem jak Pansię tam marnuje. Wracaj Pan i działaj tu w Chełmku.Bo teraz wszystko Pan krytykuje. Wszystko. Poczytaj Pan swe wypowiedzi. Nic w rodzinnym miasteczku Panu nie leży. To tyle. Myśl sobie Pan,że Pan działA OK. ŻE TO POMAGA. JAK TAK, TO JA GRATULUJĘ

 32. Jeżeli ktoś występuje pod swoim nazwiskiem i imieniem – a drugi interanuta ukrywa się pod jakimś nickiem – /co jest oczywiście normalnym zjawiskiem w internecie/ to rozmowa pomiedzy tymi osobami jest niewiarygodna. Osoba anonimowa/przynajmniej jej się tak wydaje/
  jest z definicji mało wiarygodna. Pani Haniu – jeżeli pani zarzuca lub przytacza niechlubne czyny panu JM to przyzwoitość wymaga aby i pani tak jak Jan Matlak napisała kto pani jest… i wówczas nawet ja ocenię pani dokonania życiowe i pani rozmowcy/bo moje są marne :)/. Pozdrawiam….

 33. Pani haniu, z pelnym szacunkiem,ale napisala Pani tak ,ze niewiele z tego rozumiem.Przykro mi, skoro zawsze Pani widzi jednym okiem to pewnie ma Pani problem z drugim. Tak, bedac bezpartyjnym, tak mi Towarzysze ufali. ze noca 13 grudnia przyjechali po mnie i zamkneli w zakladzie karnym. Tak slub mialem w grudniu 1979 roku. Mieszkam w USA i jestem cenionym pracownikiem duzej firmy budowlanej, i sie nie marnuje.Rzeczywiscie po prawie 30 latach mam porownanie co sie robi tu, a co u Was. Obraz nedzy i rozpaczy. Przy okazji, skoro jest Pani mloda, to z jakiej rodziny Pani pochodzi, skoro nie jest Pani na robotach , na Zachodzie. I jeszcze, tak z ciekawosci: ile Pani wie o powstaniu Solidarnosci 80 i ich dzialalnosci do poczatku stanu wojennego w Polsce.?
  pozdrawiam

 34. Pomimo tej maski co ukazała się obok mojego komentarza stwierdzam z całą stanowczością, że to jestem ja, a nie żadna podróba :))

 35. Pozdrawiam Panie Adamie, do Pana akurat mam szacunek. Wypowiedzi Pana są ok. Ja tak to rozumiem. Może jestem w błedzie? Może. Ale tak by było ok, wrócić , i wykazać się. Przepraszam, jak zle oceniłam. Ludzie dużo mówią. Trzeba wyciągać wnioski czasem. I z tego się to wzięło. Ale wobec tego ja nie powinnam się wypowiadać. Was jest paru, wystarczy. Prawda?.Jak mogłam Wam namieszać. Ok. Powodzenia Panowie.

 36. Pani „haniu” wielu ludzi w tamtym okresie wiedziało o różnych przekrętach ale nie każdy zdobył sie na odwagę aby o tym głośno mówić. Tak samo jak nie każdy też jest bohaterem. Później kiedy to wszystko w ludziach dojrzało przyszedł okres, że o tym zaczęto mówić i tak też narodziła się Solidraność. Przykre jest to, że ponad 20 lat III RP zrobilo większości ludzi sieczkę we głowach i pozbawilo godnosci.
  Sama chyba Pani zauważa, że oto nadszedł czas wrzeszczących pajaców oraz wazelinujących cztery litery WAAADZY medialnych prostytutek i alfonsów. Dlatego jest tak jak jest. Jeśli jest Pani autentycznie młodą osobą to winna to zauważyć bo jest to aż nadto widoczne. Co do przyjazdu Pana Jana winna zauważyć, że z USA do Chełmka jest trochę dalej niż z Kroczymiecha do Międzybrodzia. A Pani Jemu tutaj zarówno dachu nad głową jak i bytu, który tutaj utracił, nie jest w stanie zapewnić!. To tylko „żydokomuna” po 1989 roku potrafiła swoich do Polski posprowadzać zapewniając im dach nad głową jak i też stanowiska.

 37. Od lat piszę z tego samego./bo nie mam innego/ Mnie osobiście to nie przeszkadza bo przecież nie ma zakazu pisania z różnych komputerów. A co do wytykania anonimowo komuś życiorysu – to przecież takie Polskie i Katolickie – no nie :)))))

 38. „Dobra Nowina” proroka z Gorzowa?
  „Chełmek nigdy nie miał swojego posła. Taka szansa jak obecnie może się już nigdy nie powtórzyć!”.
  Tak brzmi treść ulotki zarazem jest to program wyborczy faceta, który pracując jako burmistrz zadłużył gminę Chełmek a teraz usiłuję zwiać do Sejmu przykrywając swoje niejasne strony zarządzania Gminą – ulotki, która niczym psie odchody na trawnikach zaśmieca nasze klatki schodowe, skrzynki pocztowe oraz jest rozrzucana wokół naszych domostw.
  Okolica jest oblepiona licznymi plakatami, na którą Platforma Obywatelska, w ramach „taniego państwa” już wydała 29 mln. zł. Prawie na każdym kroku spogląda na nas podobizna zatroskanego ojca narodu i lokalnego generalissimusa – burmistrza Saternusa, o którym tylko tyle możemy powiedzieć, że się urodził i żyje, chociaż w okresie bezprawia życiorys mu się urwał aby później po 1994 roku niczym zjawa, już nie jako towarzysz ale demokrata, znowu się objawić ale tym razem jako reprezentant w samorządach. Nie znamy jego zachowania z okresu walki polskiego społeczeństwa o przemiany w Polsce kiedy Polacy w tym mieszkańcy Chełmka usiłowali się wyrwać z jarzma i szpon sowieckich, kiedy za swoją odwagę przyszło płacić cenę wolności ale możemy się w jego ulotkach doczytać marzeń, z których tylko tyle się ziściło, że miał okazję dorwania się do przysłowiowego koryta i ciągnąć z tego osobiste korzyści. O słynnych zdjęciach z kolejnych rocznic Sierpnia ’80, w których jako „lokalny opozycjonista” do opozycji wykosił tych co do wolności się przyczynili już nie wspominam bo to jest więcej niż bezczelne – jest to smród, który na jego sumieniu na zawsze pozostanie!
  Nie dajmy się nabierać człowiekowi, który dzisiaj – kiedy już można – samozwańczo mianuję się na osobę „skuteczną i doświadczoną”, za której urzędowania dobito resztki dawnego przemysłu, który w tej gminie się znajdował stanowiąc jej bogactwo. Nie dajmy się nabierać temu, za którego przyzwoleniem a nawet zaleceniem po raz któryś z rzędu doprowadzono do konfliktu w służbie zdrowia, gdzie nie wiadomo czemu podjęto walkę z lekarzami w ten sposób siejąc niepewność jutra zarazem pozbawiając pacjentów opieki nad ich zdrowiem. Nie wiadomo, czy go ktoś wypuścił, jak jakiegoś wioskowego głupka na rynek z psią kupą na kiju, by smarował tym ludzi, których chciał upokorzyć czy też sam doszedł do tego w wyniku swoich zabiegów w dążeniu do nieograniczonej władzy i niezastąpionej chęci zysku.
  Pamiętajmy, że zbliżająca się elekcja może przesądzić o losach Polski na długie lata. Tym razem nie mamy do czynienia z wyborem pomiędzy różnymi koncepcjami rozwoju Polski. Skupione wokół Platformy Obywatelskiej kolesiowsko-knajpiackie układy różnych Rychów i Zbychów, Andrzejów i Grasiów bądź z nimi spokrewnionych innych błaznów, którzy stawiają na „swojego” dokonały ogromnych spustoszeń w głównych obszarach funkcjonowania państwa. Pozostawienie ich u steru władzy przez następne cztery lata grozi nieodwracalnymi niszczycielskimi skutkami.
  Pamiętajmy, dla takich ludzi nie liczy się jakiś Bóg, Honor czy Ojczyzna. Co tam narodowa pamięć, dziedzictwo kultury i temu podobne pierdoły?. Na co komu przyzwoitość?. W nosie jakiś dług publiczny i jakieś tam bezpieczeństwo kraju?. Liczy się tylko sława i zaistnienie, taniec z gwiazdami, szansa na sukces i szkło kontaktowe – a co najważniejsze – żeby wygrać kolejne wybory, utrzymać w łapskach władzę i chapać, chapać, chapać, co się da pod siebie.
  Nie dajmy się nabierać na zamianę jednego cwaniaka na drugiego, ale o zmianę prawdziwą. Dziś może ją dać tylko objęcie władzy przez PiS. Należy otwarcie poprzeć Prawo i Sprawiedliwość. Nie chodzi o zbudowanie silnej opozycji ani o atrakcyjnego koalicjanta bo teraz udaje, że on „nasz”, ale o zupełnie nowy nieskorumpowany rząd.
  Mamy w tych wyborach obowiązki: wobec najbliższych, naszych dzieci i wnuków, wobec naszej ojczyzny i wobec tych, którzy zginęli w Smoleńsku. A także wobec naszych Ojców i Dziadów, którzy o nią walczyli aby nam ją przekazać!. Pamiętajmy, że polityka to spór patriotów z karierowiczami dlatego wskażmy gdzie znajdują się ostatnie dni – także i tego – fałszywego proroka z Gorzowa.
  Zdaję sobie sprawę, że podzieliła nas UBecko-POlszewicka zaraza. Najgorsze jest jednak to, że nie dostrzegamy rzeczy, które nas łączą i które powinny jakiś ład i przyzwoitość w debacie narodowej utrzymywać. Pamiętajmy, że telewizyjna propaganda robi swoje, miesza nam w głowach i u medialnych alfonsów jest ciągle bez zmian.
  Jeśli nie chcemy poprzeć ludzi PiS i nie wiemy jak w dniu 9 września się zachować, to wybierając najmniejsze zło, pozostańmy w domu – tak spełnimy obywatelski obowiązek!.
  – Nie dawajmy wiary nawiedzonym i fałszywym prorokom, choćby pochodzili z Chełmka, Bobrku bądź Gorzowa!
  J. Kutzner
  Chełmek, 6 września 2011r.

 39. Popieram tekst Pana Juana i z jego treścią w pełni się zgadzam. Jedynie bym dodał, że ludzie winni iść na wybory oddając głos nieważny dopisując jakieś określenie kogoś lub co sądzą o nim albo czyjeś nazwisko. Prawdopodonioe tak jest w USA, że do listy wyborczej można dopisać czyjeś lub swoje nazwisko. W USA, taki głos jest ważny. Czytałem, że gdzie w wyborach lokalnych w Stanach wygrał 19-sto letni chłopak, którego na liście wyborczej nie było. Wykosił wszystkie partie. Może Pan Jan M. coś wie na ten temat.

 40. Brawo Panie Juan, za postawienie sprawy jasno, bez owijania w bawełnę i za odwagę. Pod Pana słowami w pełni się podpisuję. Proszę się nie przejmować oraz zwracać uwagę na jakichś cienkich Bolków. – Oni już tak mają.
  Na potwierdzenie Pana uwag na temat „naszego” kandydata do sejmu, który „chce nam dobrze KUKU zrobić” przypomnę słowa Pascal’a de Sutter’a, profesor psychologii na uniwersytecie w Leuven, a także ekspert w zakresie psychologii politycznej, w książce Ces fous qui nous gouvernent (Ci szaleńcy, którzy nami rządzą) twierdzi, że zazwyczaj „wybieramy kłamców i sprzedawców marzeń”. Jeśli to prawda, świadczy ona źle nie tylko o naszej znajomości „alfabetu politycznego”, lecz również o naszej kondycji moralnej.

 41. Wydaje mi się że przydały by się na niektórych drogach w Chełmku progi zwalniające, szczególnie dla tych kierowców gdzie prawo mają gdzieś. Ale jest kłopot bo brak pieniędzy na to, Innym problemem jest brak Ekranów dźwiękowych na ul. Krakowskiej w okolicy osiedla Powstańców śląskich. Problemy się mnożą i troją można by było zaprotestować jeśli chodzi o światła koło stacji BP. Przejście przez pasy jest lada wyzwaniem, a co dopiero wyjazd ze stacji czy też Biedronki.
  Można wiele mówić czego się nie robi, a powinno w naszym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *