Uroczyste otwarcie ul. Mickiewicza
Uroczyste otwarcie ul. Mickiewicza

W dniu 21 lipca 2011 r. miało miejsce uroczyste otwarcie zmodernizowanej ul. Mickiewicza w Chełmku. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Oświęcimskiego Andrzejem Skrzypińskim oraz pozostałymi osobami, które przyczyniły się do realizacji inwestycji, m.in. Radnym Powiatu Oświęcimskiego Józefem Kałą, Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Oświęcimiu Andrzejem Huczkiem i Prezesem Zarządu Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Chełmku Krzysztofem Tokarskim.

„Serdecznie dziękuję mieszkańcom Chełmka, a szczególnie mieszkańcom ul. Mickiewicza, za wielką wyrozumiałość i cierpliwość podczas realizacji tej bardzo ważnej dla rozwoju naszego miasta inwestycji. Myślę, że długi czas remontu oraz utrudnienia w ruchu, nie pozostaną długo w Państwa pamięci, biorąc pod uwagę osiągnięty efekt, a więc w pełni zmodernizowaną i skanalizowaną ul. Jaworznicką i ul. Mickiewicza” – powiedział Burmistrz Saternus.

Przypominamy, że przedmiotowa inwestycja pn. „Przebudowa dróg powiatowych Nr 1907K, 1902K w Chełmku na odcinku od DW Nr 780 do autostrady A4″ o łącznej wartości 8.523.926,53 zł była prowadzona przez powiat oświęcimski (1.618.709,99 zł) przy udziale finansowym gminy Chełmek (1.618.709,99 zł) oraz dofinansowaniu z Unii Europejskiej w wysokości 5.286.506,55 zł w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Całe przedsięwzięcie było kontynuacją rozpoczętej w 2009 r. przebudowy ciągu komunikacyjnego dróg powiatowych nr 1907K i 1902K. W 2010 roku została zakończona przebudowa ul. Jaworznickiej (1907K) na długości 2.910 mb.

Zmodernizowana na przestrzeni lat 2010 – 2011 ul. Mickiewicza ma 1.412,15 mb długości. Nad przebiegiem prawidłowej realizacji zadania czuwał Zarząd Dróg Powiatowych w Oświęcimiu. Zakres zadania dotyczył całej ul. Mickiewicza w Chełmku od skrzyżowania z ul. Piastowską (droga wojewódzka nr 780) do skrzyżowania z ul. Jaworznicką (droga powiatowa) i obejmował m.in.: roboty rozbiórkowe, przebudowę skrzyżowań, budowę chodnika obustronnego, przebudowę zatoki autobusowej, zjazdów i kanalizacji deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni asfaltobetonowej.

Warto podkreślić, że z modernizacją ul. Mickiewicza w Chełmku związane było również wykonanie sieci kanalizacyjnej oraz wodociągowej. Pełen zakres prac został zrealizowany przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Chełmku w ramach projektu pn. „Gospodarka wodno-ściekowa gminy Chełmek”. Zadanie to finansowane jest ze środków publicznych, w tym ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt inwestycji obejmującej swoim zasięgiem ul. Mickiewicza wyniósł ok. 3 mln zł. Prace wykonywała firma „WAFRO” S.A. z siedzibą w Brzozowie.

Łączna wartość wszystkich prac zrealizowanych przy ul. Jaworznickiej i ul. Mickiewicza w Chełmku wyniosła zatem ok. 11,5 mln zł.

Przy realizacji wyżej wymienionych zadań pozyskano środki zewnętrzne, w tym unijne w kwocie ponad 9 mln zł!

UM Chełmek

By admin

8 thoughts on “Mickiewicza otwarta”
 1. Ciekawe ;dziś 22 Lipca – data wszelkich otwarc i przecinania wstęg .
  Cóż za niepotrzebny pośpiech !.
  Panowie zapomnieli ,czy chcieli sie odciąć od tradycji ??????????? .

 2. Ciekaw jestem? Firma WAWRO a co to jest i jakie to sploty businesowe doprowadziły tę firmę do Chełmka,nie chcę słyszeć o przetargach itp pierdołach.Chcę znać prawdę,kto mi odpowie?

 3. Coś mi się wydaje,że brakowało tu Przewodniczącego Rady Miejskiej i Radnych ze Satergo Miasta. Panie Przewodniczacy jak Pan nie dal rady, to ma Pan zastepcow. Jaka ranga radnych__
  Jak Pan dba, tak Pan ma.

 4. PIERWSZA ŁATA ZA DWA LATA!!! Nie trzeba być drogowcem, żeby gołym okiem zauważyć wykonanie typu made in Poland.

 5. Jak się kawałek drogi robiło dwa lata, jakość kiepska, to choć otwarcie z pompą na pocieszenie. BURMISTRZ musi się jakoś pokazać, ala coraz gorzej mu to wychodzi.

 6. nawierzchnia i nierówności nie są tragiczne, ale studzienki kanalizacyjne są beznadziejne i stwarzają niebezpieczeństwo dla kierowców, całe się ruszają i podskakują, po głupim przejechaniu rowerem, już dwa dni temu widziałem jedną mniejszą studzienkę odwróconą „do góry nogami”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *