Repertuar kina Iluzja na kwiecień

6, 7 KWIETNIA – „SYBERIADA”, produkcja: Polska 2012 Dramat historyczny/1 godz. 18 min, bilet 12zł. Godz. 19.00. Film dla widzów od 13 lat. W jednej z największych produkcji historycznych ostatnich lat twórca „Piłkarskiego pokera” po raz pierwszy w polskim kinie przywołuje na ekran dramatyczną historię Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Widzowie poznają losy przesiedlonych z perspektywy młodego Staszka Doliny (Paweł Krucz), który trafia na Syberię wraz z ojcem (Adam Woronowicz), matką (Urszula Grabowska) i młodszym bratem (Marcin Walewski). Sześcioletnia odyseja w skrajnych warunkach naturalnych, bezustanna walka o przetrwanie w obliczu inwigilacji NKWD i szerzących się chorób zmuszą go do przewartościowania swojego życia i szybszego dorośnięcia.

13, 14 KWIETNIA – „PIĄTA PORA ROKU”, produkcja: Polska 2012 Dramat obyczajowy/1h 36 min, bilet 12zł. Godz. 19.00. Film dla widzów od 13 lat. Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia. Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania, kobieta zwraca się o pomoc do Witka. W trakcie obfitującej w zaskakujące odkrycia podróży na drugi koniec Polski, dwie zagubione dusze połączy przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice.

20, 21 KWIETNIA – „SUPERMARKET”, produkcja: Polska 2012 Thriller/1h 24 min, bilet 12zł. Godz. 19.00. Film dla widzów od 15 lat. 12 godzin, które nie są normalnym dniem w supermarkecie, szef ochrony, który skrywa brutalną przeszłość i rozmowa, która nie jest zwyczajnym ultimatum. Supermarket – niezwykły thriller pełen pozornie błahych wydarzeń, których konsekwencji nie sposób przewidzieć. Nagrodzony podczas 49. International Antalya Golden Orange Film Festival, Marian Dziędziel fascynuje w każdej scenie jako zręczny manipulator. Wraz z nim niezapomniane role tworzą Mikołaj Roznerski, Wojciech Zieliński, Izabela Kuna, Tomasz Sapryk i Przemysław Bluszcz. Gdy w sylwestrową noc, w supermarkecie znika jeden z klientów, wiadomo, że dla wszystkich zamieszanych w sprawę, nic już nie będzie takie, jak przedtem.

27, 28 KWIETNIA – „NIEULOTNE”, produkcja: Hiszpania, Polska 2013 Dramat społeczny/ 1h 30 min, bilet 12zł. Godz. 19.00. Film dla widzów od 15 lat. Film opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu. Życie bohaterów zostaje wystawione na niechcianą próbę…

Przypominamy o nadchodzących imprezach:

8 kwietnia (poniedziałek) godz. 11.00 – „Syberiada polska” dodatkowa (poza weekendową) projekcja filmu w Kinie Iluzja. Bilet 12 zł.

10 kwietnia (środa) godz. 19.00, koncert „Ela Dębska Trio” (ballady Leonarda Cohena, utwory Janis Joplin) Sala widowiskowo-kinowa MOKSiR, bilet 15 zł.

12 kwietnia (piątek) godz. 18.00 – „Topo Mono Auto GRAFIA” – wystawa prac Gabrieli Novakovej i Vratislava Varmuza. Podczas wernisażu zagra Krzysztof „Kris”Głuch wraz z synem Krzysztofem Jr. z formacji „Oscillate”, Galeria Epicentrum, wstęp wolny