MonitoringGłównym celem tradycyjnego monitoringu i kamer monitoringu jest zapewnienie bezpieczeństwa. Takie zadanie ma monitoring montowany prywatnie w domach czy też mieszkaniach lub osiedlach mieszkaniowych jak i w firmach. Bez znaczenia jest też branża. Zarówno monitoring w obiektach handlowych, sklepach, barach jak i firmach produkcyjnych, magazynach, halach fabrycznych itd. ma zapewnić bezpieczeństwo i chronić majątek właściciela biznesu.

Również monitoring w szkołach (podstawowych, gimnazjach, szkołach średnich) ma za zadanie podnoszenie bezpieczeństwa. W tym przypadku poprzez wpływanie na zachowanie uczniów bardziej niż kierowanie monitoringu przeciwko intruzowi lub włamywaczowi.

Zupełnie inna sytuacja jest z monitoringiem w przedszkolach. Pełni on bardziej rolę przekazywania informacji (poprzez udostępnianie zapisu rodzicom) niż rolę zapewnienia bezpieczeństwa. Monitoring w przedszkolach montuje się aby rodzic bądź opiekun miał możliwość podglądu wizyjnego swojego dziecka z dowolnego miejsca poprzez internet. Dlatego też monitoring w przedszkolach cechuje się zupełnie innymi właściwościami. Po pierwsze, poza zapisem na dysku twardym musi umożliwiać bezpieczną transmisję poprzez sieć internetową. Bezpieczną to znaczy zaszyfrowaną i opatrzoną hasłem czyli uniemożliwiającą dostęp do wizji przez niepowołane osoby.

Sklep CCTV Monitoring przygotował ofertę monitoringu dla przedszkoli. Zostały przygotowane specjalne zestawy monitoringu zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego (do montażu np. na placu zabaw przy przedszkolu). Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o kontakt aby uzyskać katalog z zestawami przygotowanymi dla przedszkoli pod mailem sklep@cctv-monitoring.com.pl

Materiał sponsorowany