Podziękowania w imieniu szpitala
Podziękowania w imieniu szpitala

W 2009 roku Szpital Powiatowy w Oświęcimiu wsparły dwa samorządy oświęcimskie i dwa okoliczne. Przekazały lecznicy złotówkę od mieszkańca. Na taki gest nie stać było gminy uznawanej w powiecie za dużą – Chełmka.Za pieniądze przekazane przez samorządy szpital kupił m.in. respiratory transportowe, przyłóżkowy aparat rentgenowski, zestawy do intubacji i wentylacji, specjalistyczny defibrylator, aparat do ogrzewania i schładzania organizmu, aparat EKG. Dzięki dosprzętowieniu Oświęcim ma jeden z najnowocześniejszych oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii w Polsce.

Dziękuję przede wszystkim w imieniu pacjentów OIOM Dobrze byłoby, gdyby ten nowy sprzęt nie musiałby być używany, ale takiej możliwości nie ma – mówi Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektorka Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.

Szefowa ZZOZ i Józef Kała, starosta oświęcimski podziękowali szefom samorządów, które wsparły szpital, symbolicznymi dyplomami.

To są podziękowania na miarę kryzysu, ale szczere – zażartował starosta Kała, podczas okolicznościowego spotkania w szpitalu. Tym samorządowcom, którzy nie mogli na nie przybyć, podziękowania przekazano w późniejszym terminie.

Są gminy, które zawsze biorą udział w akcjach pomocy szpitalowi jak Osiek i Przeciszów. Są też takie, które raczej tę pomoc omijają. Tymczasem powinniśmy mieć wspólną odpowiedzialność za Szpital Powiatowy w Oświęcimiu – podkreślił Kała.

Goście obejrzeli zakupiony sprzęt i cały oddział anestezjologii i intensywnej opieki medycznej oraz remontowaną część, w której powstaje blok operacyjny.

Materiał pochodzi ze strony:

fakty_logo_pionowe