VI kadencja Rady MiejskiejMarek Palka, sołtys Gorzowa, został w czwartek przewodniczącym chełmeckiej rady miejskiej. Na jego zastępców nowo wybrani radni powołali dwóch Henryków: Kowalskiego i Wiśniewskiego. Pierwszą sesję rady szóstej kadencji w Chełmku otworzyła Józefa Ostrowska. Po ogłoszeniu wyników pierwszego tajnego głosowania oddała krzesło szefa rady Markowi Palce. Prócz przewodniczącego i jego zastępców radni wyłonili spośród siebie członków, przewodniczących i zastępców komisji rewizyjnej i trzech stałych komisji.

Do niecodziennej sytuacji doszło w gronie wybranych do komisji handlu. Jej członkowie nie mogli dojść do porozumienia i nie zdecydowali, kto ma być szefem. Do rozstrzygnięć dojdzie na trzecim spotkaniu rady, w przyszły czwartek. Druga sesja, w poniedziałek, sprowadzi się jedynie do przyjęcia ślubowania burmistrza Andrzej Saternusa.

Warto również wspomnieć, że 10 z 15 radnych zawiązało klub o nazwie Samorząd Gminy 2010. Najwyraźniej to zaplecze Saternusa, a w jego skład weszli: Henryk Kowalski, Jadwiga Radwańska, Dorota Kapusta, Józefa Ostrowska, Henryk Wiśniewski, Maciej Dworniczek, Marek Palka, Andrzej Rybak, Helena Szewczyk i Stanisław Kądzior. Rolę nieformalnej opozycji pełnią więc: Zofia Urbańczyk, Iwona Kotowska, Mariusz Sajak, Bernadeta Sędrak-Legut oraz Paweł Legut.

za: Przełom

By admin

10 thoughts on “Nie przenoście ratusza do Gorzowa”
 1. No to Platforma Obywatelska stała się władzę absolutną w Chełmku. BUrmistrz, jego zastępca, przewodniczący rady i przynajmniej jeden z jego zastępców to kadrowi partyjni Platformy.
  Ale jedno cieszy, że przynajmniej władza zrezygnowała z burzenia kortów/ to taki rodzynek w zakalcu/:) o czym zapewnia mnie z-ca Burmistrza w rozmowie na chełmek.org/a to na dowód poniżej jego słowa:
  „Ja nie mam na celu uspokojenie Pana, tylko dementuję nieprawdy narosłe wokół programu rewitalizacji Chełmka. Nigdy nigdzie nie powiedziałem o kamieniczkach dwupiętrowych wokół rynku na kortach, nigdy nigdzie nie powiedziałem o fontannie na rynku na kortach.: i dalej „Racji oczywiście Pan nie miał, bo nigdy żaden spór o korty się nie toczył. Przynajmniej ja o takim nie wiem, owszem grupa tenisistów protestowała przeciwko zburzeniu kortów, jednak motywów ich działania nie znam” no proszę – po wyborach i większość planów okazała sie fikcją -propagandowo-wyborczą – ale to dobrze bo były wg. mnie przynajmniej—–bzdurne……..

 2. Jeśli chłop z Gorzowa awansował to znaczy, że Platforma kopie swojego leżącego kolegę, Adama Łękawę, odbierając Mu nadzieję współpracę w przyszłości, bo już w Gorzowie mają nowego człowieka od marketingu.

 3. Z całym szacunkiem ;ale Pan Łekawa to cienki Bolek
  i nigdy nie powinien piastowac takiej funkcji .
  Widac moi krajanie przejżeli na oczy .

 4. Łękawa jest tak beznadziejny, że własna partia już Go nie chce. Niestety, dla Nich, postawili teraz na Marka Idzika, który również ie wszedł do Rady Powiatu, ale nie o to mi chodziło.
  Wywyższając Palkę pokazują, że maja już kogoś w Gorzowie i Łękawę olewają całkowicie. Może nawet tego MArka Idzika oleją i za cztery lata postawią wszystko na Palkę.

 5. Coś długo trwa ukonstytuowanie sie władzy w Urzędzie MIG .
  Ciekawe tez jakie konsekwencje podatkowe nowego zarząu
  czekaja mieszkańców i Gminny Byznes .
  W trym temacie cisza ;pewnie przed burzą ,bo w Chełmku jak
  przystało na miasto i Gmine „Sukcesu ” najwyższe w wojewodztwie
  podatki i płace naczalstwa .
  Ciekawe jest tez milczenie opozycji ,nikt z radnych ani mru ,mru ;
  ciekawe czy to jednomyslość ,czy oczekiwanie na pierwsze decyzje .
  Zobaczymy jak nowi radni dobiorą sie nam do skóry ,ciekawy który z nich pierwszy si eodezwie.

 6. Jedno jest pewne ;Przewodniczący Palka zna zawiłości ,realia i poznał jako
  dyrektor f-my SIMECH ,”dobrobyt” polskiego byznesu .
  W przeciwieństwie do wielu radnych i samego Burmistrza którzy nigdy nie zaznali
  „przyjemności” byznesowania w polskich warunkach , przy niekontrolowanym imporcie dóbr podstawowych i tego skutkami, przy neoliberalnej polityce Warszawki .
  Gdyby ktos z nich sprzedawał choćby marchewke poczul by bakcyla byznesu i doznał rozkoszy pracy od rana do wieczora .
  Trzeba miec nadzieje ze własnie Pan Palka będzie hamulcowym zakusów podatkowych o których pisze wyżej „(z boku)” ,na wątku o wizycie P.Senyszyn.
  Szkoda że radni nabrali wody w usta i trzęsa portkami o swój byt w radzie
  lekceważąc nasze głosy i tym samym swoich wyborców .
  Znów widzimy że towarzystwo ,ani mysli sie z wyborcami utożsamiać i mówic o tym co sie na sesjach dzieje .

 7. Drogi Mieszkańcu, decyzje już zapadły i co warte podkreślenia jest to jedna z pierwszych powyborczych inicjatyw Burmistrza. Dla rozgrzania zimowej atmosfery przydałoby się, by zespół redakcyjny zasięgnął szczegółowych informacji w UM i przybliżył mieszkańcom nazwiska radnych, którzy poparli swoim głosem inicjatywę podnoszenia obciążeń podatkowych w dobie kryzysu i nazwiska tych, którzy walczyli o ich zachowanie na dotychczasowym poziomie. To jest potrzebne dla sprawiedliwej oceny ich postawy. Rada Miejska uchwaliła podwyższenie podatków stosunkiem głosów 10 : 5. Uważam, że mieszkańcom należy się pełna wiedza w tym zakresie.

 8. Dzieki za głos ,rzeczywiscie powinna być jawność sesji
  i wcale nie wystarczy tutaj mozliwośc uczestniczenia mieszkańców.
  Protokoły z sesji powinny byc dostepne w internecie natychmiast po.
  W sytuacji jak jest w Polsce niestety zmusza nas do patzrenia
  naszym wybrańcom na rece i na ich głosowania i dyskusje .
  Nie moze być tak ,ze my wyborcy którzy udzielili im zaufania ,
  maja nie wiedziec jak to zaufanie jest realizowane w działaniu .
  Radni i urząd musza byc po ciagłym okiem nas wyborców poddawani
  na bierząco ocenom i oczekujemy ze beda sie czuli bezkarni ,podobnie
  jak gminni urzędnicy.
  Ten blog (INFO) ma jednak wadę; jest nią zbyt długie oczekiwanie na
  wyświetlenie wpisu co praktycznie uniemozliwia dyskusję ,jeżeli to się
  nie zmieni nie warto tutaj dyskutować ,lepiej to wyglada na ORG – Chełmek ,ale tam też uwiąd dyskusji i oczekiwanie ;;;;na co ?? – mieszkańcy moim zdaniem
  skapcanieli ,nawet ci wytrawni i aktywni.
  Jak słusznie zauwazyłeś Dziadku Mrozie pierwsze decyzje to decyzje ,nic nie mające wspólnego z podziekowaniem za wybór ,to raczej kara dla nas i
  znak że nie bedzie łatwo z tymi wybrańcami .nadchodzi czas zaciskania
  pasa ,czas smuty .
  Mało wiem i tylko ze słyszenia ,z przecieków /czy tak musi być ? //,
  ale przed wyborami kandydaci byli bardziej rozmowni i aktywni ,po
  wyborach ;będzie jak zawsze !! .
  Jak widzimy PO to wytrawni gracze ,szkoda że nie wytrawni gospodarze ,
  czas pokaze jakie będa skutki naszych wyborów ,jak będzie się rozwijała
  nasza mała ojczyzna ,jak gminna gospodarka .
  Dla Informacji podatek lokalowy w Krakowie 18.40 zł /m2 ,Chełmek 19.20 /m2 .
  dociekliwi i madrzy zrozumią tę fatalną dla naszego byznesu decyzję .
  To dalsza ucieczka firm do tańszych miast -ale pozyjemy ,zobaczymy .

 9. podobno kolejna radna przeszła do obozu burmistrza, a wcześniej startowała od Sajaka? czy ma to jakieś powiązanie z ofertą praca która pojawiła się na stronie Chełmka? czyżby najważniejsze dla radnych była praca dla rodziny a nie służenie mieszkańcom ? po co na nią głosowałem? znowu pomyłka?

 10. podobno kolejna radna przeszła do obozu burmistrza(11-4), a wcześniej startowała od Sajaka? czy ma to jakieś powiązanie z ofertą praca która pojawiła się na stronie Chełmka? czyżby najważniejsze dla radnych była praca dla rodziny a nie służenie mieszkańcom ? po co na nią głosowałem? znowu pomyłka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *