Niech się święci 1 Maj!
Niech się święci 1 Maj!

Zbliża się 1 Maj – Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. To międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. Święto wprowadzono w 1889 roku dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 roku w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.

Z tej okazji wszystkim użytkownikom portalu Chełmek.Info, tym pracującym i tym pozostającym bez pracy, składamy najlepsze życzenia z okazji 1 maja, Święta Pracy. Życzymy, aby polscy pracodawcy i pracownicy szanowali pracę, trud i siebie nawzajem, żeby każdy miał swoją wymarzoną pracę, w której będzie się spełniał i która będzie dawała satysfakcję zarówno zawodową jak i finansową. Życzymy aby władza państwowa i samorządowa wspierała inicjatywy kreujące miejsca pracy i nie nękała już działających pracodawców. Życzymy aby praca nie stawała się w ich oczach luksusem na który nakłada się coraz to większe podatki i aby nie stała się źródłem łatania dziur budżetowych – tych państwowych i tych lokalnych. Sobie, czytelnikom, pracownikom i pracodawcom życzymy spokoju, stabilności majątkowej i dużo uśmiechu.

By admin

25 thoughts on “Niech się święci 1 Maj!”
 1. Ja jeszcze dodałbym że praca w Polsce od jakiegoś czasu jest przestępstwem,mam na myśli pracę na czarno,wiem także że to nie jest margines społeczny,bo ten czy ów jest trunkowy.To stało się normą w tym kraju że zwykły człowiek który coś potrafi i robi to co potrafi jest w myśl prawa tego kraju przestępcą,bo tak kwalifikuje go jego pracodawca.Zatem pracujący przestępcy wszystkich krajów łączcie się.

 2. mnietek; odstaw piwo i NAPISZ JAŚNIEJ O co Ci łazi .
  Tego 1-maja nie połaczysz się ,są inne wazniejsze
  imprezy a wszystkie drogi tego dnia będą prowadziły do
  Rzymu .

 3. oj dziwny dziwny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Mieciu ,co tam mamy gadać o świecie ;a jak oceniasz nasz grajdoł ,nasz Chełmek ,nasze kominy .
  Pofolguj sobie .

 4. ciekawe co myśli nasz Ignacy ,bo inni to ponuracy !!!!! he he
  A tu 1-szy MAJa i 3-ci maja zaraz ,a tu nic ;klapa.
  Ludzie ,co z Wami .

 5. co ja myslę ….GOSTEK….że jesteś OBJAWIENIEM na stronie „CHEŁMEK INFO ‚ to dobrze GOSTEK!
  pisz więcej -idziesz w dobrym kierunku !
  Gostek ! chciał bym isc z Tobą w POCHODZIE 1-MAJOWYM i nieść transparent „dla wszystkich OBYWATELI praca w POLSCE ! a w tedy POLSKA będzie rosła w SIŁĘ ,a ludziom bedzie sie żyło DOSTATNIEJ !!! /złota myśl tow.GIERKA/
  zostały nam tylko wspomnienia ! a ja siedze pod BRZOZĄ i pije pifko „OSIEK”

 6. jakie tam objawienie ;normalka czasmi tu wpadam aby roruszać to
  niemrawe Chemeckie bagienko zdominowane i wystarszone nie wiedziec prze kogo .
  Jak juz sie ktos odezwie to jest kilku ,którzy go na właściwą droge sprowadzają .
  Juz szykuja i uruchamiaja agenta Tomka , cały IPN i stare struktury milicji ,czy aby jakis stary komuch sie nie odwazył .Pamietasz tedy Ignasiu drogi jak nas Malczyk do porzadku
  przywoływał mając na wyposarzeniu rower marki Bałtyk ,pistolet? i pałkę -sam jedyny na gminę .Gdzie tak komendantowi Nowakowi do niego /był taki w stanie wojennym -pamietasz -powołany nocą 13 grudnia,pamietnego roku/.Ten musiał specjalną jednostke sprowadzic aby jednego czy dwóch JM do sanatorium wysłac ; ech to były czasy .
  Dzis na sanatorium czza czekac dwA LATA .
  iGNAC A GDZIE TY CHOPIE DOSTAŁ oSIEK ,wszak to dzis poszukiwane piwko bo to badziewo które namn serwuja w całej Polsce to woda i jeczmień tylko zbełtane ,jednakie wcałej RP .
  No i tak na powaznie ;idziesz na ten pochód czy nie ,i gdzie b9o się może załapie a forumowy Adas nas sfilmuje i umieści na swoim blogu ,a moze i nazs fizjonomie ze sztandarem wysle do USA ,aby wiedział ten i ów ze duch w narodzie nie zginąło .
  No to zdrówka ,ja łykam krakowiaka ze Slaskiego Żywca (tak w kazdym razie pisze na butelce) ;hej !!!!!!!!

 7. Pozdrawia – ten Co rzekomo wysyłał do sanatorium — co jak co to ja takiej władzy nie miałem panie Czesławie – to co wiem– kto do sanatarium pojedzie decydowało się właśnie w gremiach decyzyjnych partyjnych PZPS-u, a ja do nich nie należałem – a kto należał ? teraz nie ma chetnych :)))) Wszyscy kombatanci – kolega Gostek, Mietek, Ignac. Kiedyś spotkałem mojego kolegę z tamtych lat i on mnie przekonywał, że był zawsze przeciw władzy ludowej w tych czasach, a ja go spytałem – przecież jak pamietam byleś zawsze za – a on mi z usmiechem odpowiedział – ale zawsze byłem przeciw w myśli :))) W tym światecznym dniu pozdrawiam panowie kombatanci ;))))))

 8. a ;tu mnie kolega zaskoczył ,bo ja nigdy tamtego komendanta N
  z Panem nie kojarzyłem ,w ogóle tamtego komendanta nie pamietam ,
  opowiedziiał mi o nim mój kolega całkiem niedawno i historie jego awansu też .
  Mało to Kowalskich i Nowaków w Polsce ,to przeciez najbardziej popularne nazwiska .
  Co do gremiów decyzyjnych ;szczerze powiem w PZPS dyrektor był ważniejszy
  niż sekretarz ;to jest pewne .Jednemu sie tylko wydawało ,że On to Bóg ,ale
  szybko go do parteru sprowadzili i przestało mu sie wydawac i od tego czasu był
  już tylko byłym .
  Co do(2raz)tych co to nie popierali -wszyscy popierali (do czasu)(do czasu gdy odwaga staniała),teraz to wszyscy (Ci byli tez udaja ) że byli przeciw .Ja pytam przeciw czemu ,dla mnie to była Polska tylko ustrój demokracji ludowej .To ze urodziliśsmy sie wcześniej ,ze bylismy młodzi ,łaki pachniały nam bardziej niz dzis ,a i dziewczyny tez były piekne ,jak to Polki .Dziś niektórzy każa sie nam z tego tłumaczyć ??,jak kiedyś tamci.
  Ale Miało sie pracę ,po pracy wolny czas ,a dziś ??????? .
  Napewno jestesmy bardziej wolni ,mozemy sobie wyjechać tu i tam na wczasy i do pracy .
  Najczęściej do pracy ,miliony to czyni z musu bo ta obiecana POLSKA ta z V-Solidarna swoich dzieci nie kocha nie chce ich zatrudnić a jezeli juz to -lepiej zmilczeć .
  Chyba że z Ignacem cos wymyslimy jutro 1-go Maja i poprotestujemy -ale czy nam emerytom wypada -nastepne pytanie ,bo mozemy wyść na dziwaków lub niedaj Bóg na postkomuchów a fe ,a fe zgiń przepadnij.Poz tym po kolejnym browarku niebezpiecznie wychodzic w Chełmku na ulicę ,bo Malczyki tylko czekają .
  Przyjmuje z dumą kombatanckie pozdrowienia z ust tak waznej osobistości -a jak tam żoneczka ,święcone jajeczka , nawet za Zyczenia kolega nie raczył sie odwzajemnic .
  To taki zwyczaj,przywara , czy czasu nie stykło ??? albo nadawcy nie tacy ??.
  Chyba że były jeszcze amerykańkie co by wszysko tłumaczyło .
  Pozdrawiam wszyskich Majowo a nawet 1-szo Majowo i jak w tytule -niech sie święci !!!,
  za pozdrowienia te wysłane i te w myslach tez dziekuje -z góry !!!.

 9. Oj Panie Czsławie – napisze po młodzieżowemu – ściemniasz Pan i tyle – albo za dużo tego winka 😉

 10. Oj Panie Czesławie – napisze po młodzieżowemu – ściemniasz Pan i tyle – albo za dużo tego winka 😉

 11. Mało to Kowalskich i Nowaków w Polsce ,to przeciez najbardziej popularne nazwiska .
  A Krawczyki też znane – nawet był taki milicjant Krawczyk – zresztą jeszcze żyje, oraz jeszcze jeden, który już nie…..

 12. p.adamie ! a czegoż sie pan oburzasz ?
  pan GUSTEK, przepraszam …gostek !coś nie tak napisał ?
  czyżby pan ADAM to” kolega” pana CZESŁAWA-gustka?
  analizuje wypowiedzi i nic nie kumam ? nie ten Rocznik!
  panie ADAMIE …pisząc ma pan na myśli p.CZESŁAWA Skórke /sąsiada pana przez płot ? czy pana ŁUPINE ? z pana to jest AGENT…nigdy do konca pan nie wyłuszcza spraw .
  po prostu obłęd..I TAK NIC NIE ROZUMIE…przepraszam…IDE wywiesić BIAŁO -CZERWONĄ …bo jutro nasz WIELEBNY OTRZYMA od XVI aurolkę ..cyli po góralsku KÓŁECKO NA CUPRYNE !i bydzie ŚWIĘTY !!!a bydzie cuwał nad polakami i nami CUDAKAMI !panie łoświec nos bo giniemy !

 13. łoj ponie adamie ! a dyc pon jest po całej HALBIE !!!
  I CIMAJ PON TAK DALEJ !!lubie cie za to !
  a sąsiady godają ze pon nawet ftedy nuci nase góralskie piosnecki …chymioku cy ci nie zol wracac do BZESC !

 14. 1-maja ! jus ci sie zacyło!
  w ZYMIE cało LuckoŚ ,a z POLSKI scególnie nasi dopisali!”makaroniarze” sie cieszą …bo zostawimy DUTKI! i to zaniedbane COLOSEUM trosecke łodswieżą!
  a NAS WIELIEBNY KAR.Dziwisz z NASYM PREZYDENTEM wydadzą 666 OBIADÓW dla BIEDOTY z POLSKI ,którzy przybyli do RZYMU i są „głodni” ..ale to nic REPREZENTUJĄ NOS ,którym nie było DANE!…/My z JÓZKIEM z BIAŁKI TOTRZAŃSKIEJ bydziemy łoglądać w telewizorze i moze nasego JAŚKA M. z NOWEGO TARGU/a łobecnie zyje w ĆIKAGO/ zobacymy …to nom KAPELUSYM pomacho !!! HEJ,HEJ !

 15. Nawet po smierci Nasz Papiez odnosi Wielkie Zwycieztwo. Odebral na zawsze PZPRowcom Dzien Pierwszego Maja. Z reszta przywlasczczone przez nich, jak caly Norod Polakow. Wielka chwala Mu za to. NIECH sie swieci Swieto Papieza, Przewodnika Polakow na zawsze i kazdego Pierwszego maja.
  Goraca pozdrawiam wszystkich pokonanych PZPRowcow w Gorzowie, Bobrku i Chelku.
  Zycze powodzenie na drodze ku upadkowi.
  Niezmierzone sa Wyroki Boskie ……..niezmierzone.

 16. Adam Nowak napisał(a):
  30-04-2011 o godz. 14:17
  „Mało to Kowalskich i Nowaków w Polsce ,to przeciez najbardziej popularne nazwiska .
  A Krawczyki też znane – nawet był taki milicjant Krawczyk – zresztą jeszcze żyje, oraz jeszcze jeden, który już nie…..”
  Dobrze , ze chociaz, malo jest Luskow Pactwowych / wnusiuw, dratewkow, ignacow, mgr. inz., bobrowiakow sie nazywajacym/ . Szkoda tylko, ze kiedy Sapiechy rzadzily Bobrkiem i strzelali z flinty do Luskowego dziadka to nie trafili. Gdyby trafili, to moze po wojnie urodzilibysmy sie juz w Wolnaj Polsce.
  pozdrawiam

 17. matlak byłeś KMIOTEM i jesteś do dzisiaj !
  AMERYKANOM udało sie ukatrupić OSAME !
  ale ciebie nie ruszy nikt ! jedynie …SUMIENIE!!!! , jeżeli go posiadasz !
  I NIE RÓB Z SIEBIE „wielkiego” KATOLIKA !……jeżeli nie dostałes ROZGRZESZENIA za swój HANIEBNY CZYN !/4-LATKA/
  mysle ,że to ci wystarczy abyś sie wyniósł raz na zawsze ze „STRON CHEŁMKA”

 18. DZIADKA nie trafił SAPIECHA !
  ale TY w Ameryce jesteś drugi do odstrzału po LADENIE jako agent STARYCH STRUKTUR -J23 !
  „S” to była przykrywka ,aby móc swobodnie działac na obcym terenie do dnia dzisiejszego.
  w czasie wyborów do „s” POMIMO PRZEGRANEJ ! robisz SZWINDEL 100-LECIA !dopisują głosy podczas wtórnej TWOJEJ kontroli ! CO BYŁO NIEDOPUSZCZALNE ! i OGŁASZASZ się jako ZWYCIĘSCA !
  to sie nazywa 3X HAŃBA dla ówczesnych struktur SOLIDARNOŚCI W CHEŁMKU !
  a Ludwika P. przez okragły tydzień OGŁASZANO/przez „szczekaczkę”-radiowęzeł/ jako FAŁSZERZA WYBORÓW ,pomimo ,że głosy liczyło 5 osób pod specjalnym nadzorem samego MATLAKA i CZŁONKÓW ORGANIZACJI „S”
  jeszcze raz 100X HAŃBA dla AGENTA-J23 !

 19. TY PACANIE ! jak bys czytał uważnie wstęp -FELIETON ,to bys wiedział ,że obchody 1-maja zapoczątkowano w HAMERYCE w 189o roku .wtedy jeszcze nie istniała PZPR
  I NIKOMU NIC NIE ODEBRANO !
  dla przypomnienia nie znajacych historii RODU MATLAKÓW w CHEŁMKU !
  to dla przypomnienia ojciec JANA MATLAKA wraz z tow.BIELEM M. zalozyli pierwsza komórke PZPR w Chelmku. i CHWAŁA IM ZA TO !

 20. Ignacy -daj sobie spokój ,ceń swoja osobę i nie wchodź w
  spory z PISowskimi chrząszczami kalifornijskimi .

 21. Co to ma być?Kompletnie jestem zdezorientowany.Kumam teraz że to nie jest moja liga.Przepraszam że się wtrąciłem.

 22. OBYWATELU ….z chełmka …..Dałem sobie SPOKÓJ !
  I co? jest Spokojnie !
  Ale ciemne chmury zbieraja sie!?
  i będzie GRZMIEC !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *