Kategorie
Aktualności z Chełmka Ciemna Strona

Nietrzeźwi kierowcy

W nocy z 28/29.12.2011 w Chełmku na ul. Piłsudskiego policjanci zatrzymali 27 – letniego mieszkańca Chełmka, który jechał na rowerze w stanie nietrzeźwym – 1,26 promila alkoholu. Tej samej nocy o godz. 04.50 również w Chełmku na ul. Krakowskiej zatrzymali 47 – letniego mieszkańca Libiąża, który kierował samochodem marki Fiat Punto w stanie nietrzeźwym – 0,73 promila alkoholu.

2 odpowiedzi na “Nietrzeźwi kierowcy”

Brawo panowie i czasami panie. Jesteście solą tej ziemi, naszą husarią i zbrojnym ramieniem Narodu. O takich sie mówiło…”żywią i bronią”. Brrrr

Za moich czasów jak zatrzymało się kierujacego rowerem pod wpływem alkoholu to ewentualnie wykręcano wentyl i po temacie. Teraz kiedy prawodawca zrównał kierujących rowerami i pojazdami poruszającymi się za pomoca silnika to wykrywalność stróży prawa wzrosła 200 -300 procent . Wg. mnie powinno podawać się tych pod wpływem alkoholu poruszjących swój pojazd za pomoca nóg i osobno za pomoca silnika. Przy czym zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem poruszania sie w ogóle pod wpływem alkoholu, a szczególnie chodzących „piechotą” bo tak faktycznie to oni najwięcej giną na drogach i dróżkach… i to nie z przyczyn kierujacych tylko z własnej nieostrożności….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *