Kategorie
Aktualności z Chełmka

Nocna pomoc medyczna

Gdzie szukać nocnej pomocy medycznej?
Gdzie szukać nocnej pomocy medycznej?

Z pięciu podmiotów świadczących opiekę nocno – świąteczną w powiecie oświęcimskim od 1 marca zostaną tylko dwa. Dzisiaj (21.02.2011) ma zostać rozstrzygnięty konkurs na nocno – świąteczną obsługę pacjentów. W powiecie oświęcimskim przystąpiły do niego zakłady służby zdrowia w Kętach, Oświęcimiu i Chełmku.

Do tej pory w powiecie oświęcimskim było pięć podmiotów świadczących usługi w zakresie opieki całodobowej. W Oświęcimiu dwa oraz po jednym w Kętach, Brzeszczach i Chełmku. Z rozwiązania zaproponowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia wynika, że od 1 marca w powiecie będą działać tylko dwa – jeden w Kętach oraz jeden w Oświęcimiu bądź Chełmku.

W przypadku kęckiej placówki sytuacja niewiele się zmieni. Problem natomiast jest z resztą powiatu, zamieszkałą przez 107 tysięcy pacjentów, którzy w razie potrzeby będą szukać pomocy w Oświęcimiu lub w Chełmku, które przystąpiły do konkursu. Wygrać może tylko jeden i wszystko wskazuje na to, że będzie to Oświęcim.

5 odpowiedzi na “Nocna pomoc medyczna”

– lokalizacja (centrum powiatu, dostęp bezpośredni ponad połowy potencjalnych pacjentów – w Oświęcimiu mieszka 50tyś z ok. 107 tyś zainteresowanych);
– baza transportu medycznego – w przypadku konieczności transportu pacjenta do innej jednostki transport medyczny jest na miejscu przez co obniżono koszty (nie trzeba ściągać karetki z pogotowia oddalonego o 10km);
– lepiej wyposażona izba przyjęć i punkt pomocy;
– oddziały do hospitalizacji na miejscu (odpada koszt zabrania z Chełmka pacjenta i transport go do szpitala);
– większa ilość lekarzy specjalistów na dyżurze.
Mniejsza jednak z lokalizacją i dostępnością specjalistów. Wszystko pewnie i tak rozbije się o pieniądze (wycenę dyżurów i kosztów obsługi pacjenta) a tu w cuglach wygrywa Oświęcim z dostępem na miejscu transportu medycznego tak samo jak wygrały Kęty. Jeszcze dziś poznamy odpowiedź. Obym się mylił.

przepraszam że w tym tonie, ale zielonego pojęcia nie masz o tym co piszesz. Kto ma tą lepszą bazę transportu, lepszych specjalistów i oddziały do hospitalizacji?!

Jeśli zrobiono w Chełmku bazę transportu sanitarnego albo bazę pogotowia (tak jak np. w Kętach) i nic mi o tym nie wiadomo to zwracam honor Janie. Czyli jak Panie Janku? Mamy bazę transportu medycznego albo bazę pogotowia w Chełmku czy to Pan nie ma pojęcia o czym Pan piszesz? Przychodnia w Chełmku zajmuje się hospitalizacją czy pacjentów hospitalizuje się w Oświęcimiu (i trzeba ich wozić a Oświęcim ma szpital na miejscu)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *