Firma braci Poznańskich planuje nową inwestycję. Właściciele, którzy już posiadają dobrze wszystkim znany obiekt przy ul. Mickiewicza starają się właśnie o pozwolenie na budowę wielkiej hali dokładnie naprzeciwko – na żwirowym placu, który do tej pory służył tylko jako parking.

Nowa hala Ansfor Nowa, planowana hala Ansfor – czerwony czworokąt. Źródło: Mapy Google

Jak donosi jeden z naszych czytelników sprawa jednak nie jest taka prosta. Początkowym zamierzeniem firmy Asfor było, aby w nowej hali wytwarzać elementy gumowe. Mieszkańcy okolicznych terenów jednak bardzo stanowczo zaoponowali. Jak mówią mieszkańcy, smród dobywający się z produkcji gumy jest nie do wytrzymania (starsi mieszkańcy Chełmka na pewno pamiętają ten zapach jeszcze z czasów produkcji i przetwórstwa gumy w fabryce obuwia).

Zebrano pod specjalną petycją do Burmistrza ponad 150 podpisów. Kilkunastoosobowa grupa mieszkańców Mickiewicza udała się z petycją bezpośrednio do Urzędu Miasta, aby zbojkotować zezwolenie na budowę.

Z tego, co nam wiadomo, obecnie w hali planuje się obróbkę metali żelaznych. Jak sprawa się rozwinie? Nie wiadomo. Na pewno będziemy Was informować.