Kategorie
Aktualności z Chełmka

Nowa hala w Chełmku?

Firma braci Poznańskich planuje nową inwestycję. Właściciele, którzy już posiadają dobrze wszystkim znany obiekt przy ul. Mickiewicza starają się właśnie o pozwolenie na budowę wielkiej hali dokładnie naprzeciwko – na żwirowym placu, który do tej pory służył tylko jako parking.

Nowa hala Ansfor Nowa, planowana hala Ansfor – czerwony czworokąt. Źródło: Mapy Google

Jak donosi jeden z naszych czytelników sprawa jednak nie jest taka prosta. Początkowym zamierzeniem firmy Asfor było, aby w nowej hali wytwarzać elementy gumowe. Mieszkańcy okolicznych terenów jednak bardzo stanowczo zaoponowali. Jak mówią mieszkańcy, smród dobywający się z produkcji gumy jest nie do wytrzymania (starsi mieszkańcy Chełmka na pewno pamiętają ten zapach jeszcze z czasów produkcji i przetwórstwa gumy w fabryce obuwia).

Zebrano pod specjalną petycją do Burmistrza ponad 150 podpisów. Kilkunastoosobowa grupa mieszkańców Mickiewicza udała się z petycją bezpośrednio do Urzędu Miasta, aby zbojkotować zezwolenie na budowę.

Z tego, co nam wiadomo, obecnie w hali planuje się obróbkę metali żelaznych. Jak sprawa się rozwinie? Nie wiadomo. Na pewno będziemy Was informować.

5 odpowiedzi na “Nowa hala w Chełmku?”

Nowe mejsca pracy jak najbardziej tak 🙂 Cięzko jest o prace w dzisiejszych czasach. Moje pytanie brzmi tak : Czy bracia Poznanscy, budowali by gumownie blisko swoich domow? Myślicie czy Im, zapach wytwarzany przez gumownie, bylby obojetny?

Człowieku nie wiesz o czym gadasz!!! Jako sąsiedzi działki inwestycyjnej zostaliśmy powiadomieni o zamierzeniach inwestycyjnych czyli o tym co tam Poznańscy będą buddować. CHBA WIEMY LEPIEJ!!! Nie wiesz to się nie odzywaj :/

to co wiem to bracia POZNAŃSCY tez poczuj” zapach gumy „w swoich domostwach ! od niepowstałej jeszcze „fabryczki” -100-150 metrów w linii proste od ich domów .!OJ BĘDZIE PACHNIEĆ,OJ BĘDZIE !
A teraz powaznie. Nie wiem jak zastosuja technologię produkcji gumy? Guma na podeszwy do obuwia ,to nie to samo co guma do opon samochodowych-która” pachnie”jak .zelówy do obuwia roboczego!!!!/technologia z przed 50-100 lat !!! Myślę ,że Poznańscy zastosuj technologię XXI !!! zatrudnia dodatkowo 50, a może 100 osób ,a sasiedzi przechodzac około jeszcze nie powstałej fabryczki powiedz….POZNAŃSCY produkuja nie GUMĘ ,a PERFUMY ! i co wy na to specjaliści od GUMY?

i własnie o takie inicjatywy chodzi ,takich ludzi jak bracia Poznańscy Chelmek potrzebuje .Bo motyla noga ;nikt nie da zezwolenia na budowe hali ,czy tez innego obeiktu produkcyjnego ,usługowego bez opinii o obciażeniu dla srodowiska .dzis sa inne standarty ,inne technologie i sami zainteresowani dobrze o tym wiedza decydując sie na inwestycje .Ale kogo to obchodzi ,komu zalezy ;za to wszystkim z góry przeszkadza -wiadomo grajdołek chełmecki .
Nie zdziwił bym sie gdyby bracia dali sobie spokój lub przenieśli dalej od Chełmka swój zamiar -oczywiscie dla „dobra naszego miasta” .
Ktoś chce zbudowac cos ważniejszego dla społecznosci niz fontanna to ; no własnie – warto to przekumać ????? .pokumac bo zobaczcie w sumie mądra i gospodarska decyzja ;mobilizuje natycmiast otoczenie do protesu a nie do zastanowienia ?????????????????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *