Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Janusz Barcik na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Chełmku powołał aspiranta sztabowego Tomasza Balon, który do tej pory pełnił służbę jako Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W imieniu Komendanta Powiatowego akt powołania na to stanowisko wręczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu mł. insp. Adam Sowa, który podczas oficjalnego przekazania jednostki nowemu komendantowi życzył mu satysfakcji z pełnionej służby, uznania w oczach podległych mu funkcjonariuszy oraz dobrej współpracy z samorządami i społecznością lokalną.

Komendant Komisariatu Policji w Chełmku asp. szt. Tomasz Balon ma 39 lat, jest żonaty ma jedno dziecko. Służbę w Policji pełni od 1998 roku. Najpierw służył jako policjant w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu, następnie w roku 2000 został Dzielnicowym, a w 2007 roku awansował na stanowisko Kierownika Rewiru Dzielnicowych w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Jako Kierownik Rewiru Dzielnicowych zdobył doświadczenie i wiedzę, która teraz z całą pewnością pozwoli mu dobrze wypełniać obowiązki i służyć społeczeństwu.