Projekt nowego mostu na Przemszy
Projekt nowego mostu na Przemszy

Zarząd Dróg Wojewódzkich zdecydował o budowie nowego mostu na Przemszy w Chełmku. Obecny most zostanie rozebrany, a na jego miejscu powstanie nowa konstrukcja. Ze względu na znaczne koszty inwestycji około 15 mln zł rozpoczęcie budowy planowane jest w latach 2012 – 2013.

11 marca 2010 roku odbyło się spotkanie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Zebranie dotyczyło ogółu spraw związanych z budową mostu na rzece Przemszy w Chełmku. Punktem kulminacyjnym była prezentacja wizualizacji mostu oraz omówienie aspektów technologicznych związanych z jego powstaniem. Obecnie gromadzona jest dokumentacja techniczna niezbędna do rozpoczęcia prac, a także trwa proces uzgodnień pod kątem uzyskania pozwolenia na budowę.

Most na Przemszy jest punktem strategicznym, gdyż łączy dwa województwa małopolskie oraz śląskie, a także zapewnia swobodny dojazd mieszkańców do pracy. Z tego powodu uzgodniono, iż w trakcie budowy nowego mostu, zostanie zorganizowany objazd. Będzie on prowadzony mostem tymczasowym dla samochodów osobowych oraz autobusów. Objazd dla samochodów ciężkich będzie odbywał się trasą Chełmek – Oświęcim – Bieruń.