Projekt nowego mostu na Przemszy
Projekt nowego mostu na Przemszy

Zarząd Dróg Wojewódzkich zdecydował o budowie nowego mostu na Przemszy w Chełmku. Obecny most zostanie rozebrany, a na jego miejscu powstanie nowa konstrukcja. Ze względu na znaczne koszty inwestycji około 15 mln zł rozpoczęcie budowy planowane jest w latach 2012 – 2013.

11 marca 2010 roku odbyło się spotkanie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Zebranie dotyczyło ogółu spraw związanych z budową mostu na rzece Przemszy w Chełmku. Punktem kulminacyjnym była prezentacja wizualizacji mostu oraz omówienie aspektów technologicznych związanych z jego powstaniem. Obecnie gromadzona jest dokumentacja techniczna niezbędna do rozpoczęcia prac, a także trwa proces uzgodnień pod kątem uzyskania pozwolenia na budowę.

Most na Przemszy jest punktem strategicznym, gdyż łączy dwa województwa małopolskie oraz śląskie, a także zapewnia swobodny dojazd mieszkańców do pracy. Z tego powodu uzgodniono, iż w trakcie budowy nowego mostu, zostanie zorganizowany objazd. Będzie on prowadzony mostem tymczasowym dla samochodów osobowych oraz autobusów. Objazd dla samochodów ciężkich będzie odbywał się trasą Chełmek – Oświęcim – Bieruń.

By admin

4 thoughts on “Nowy most na Przemszy”
  1. Nareszcie a zarazem w końcu będziemy mogli się cieszyć z nowego mostu już niebawem.Zwłaszcza że projekt powinien być przewidziany na różne ewentualności typu powódź. Mam nadzieje że to uwzględnią w projekcie zwłaszcza że do jego rozpoczęcia zostały nie całe 2 lata..

  2. jeśli mogę jeszcze wtrącić zdanie na temat mostu to dobrze by było gdyby oba końce mostu kończyły się rondem lub światłami. Bo jednak jest tragedią kiedy musimy zmagać się z wyjechanie np z ul.Oświęcimskiej lub kiedy z Chełmu Małego próbują wyjechać ludzie…

  3. Może najwyzsza pora pomyśleć przy budowie nowego mostu o „WAŁACH”
    Wystarczyło by podnieść droge o kilka metrów tak aby „robiła” za jedną strone walu,a od mostu wyprowadzić drugi Wał przeciwpowodziowy wzdłuż przemszy w strone Zbiornika wody pitnej „DZIECKOWICE”
    Ale zapewne najpierw zrobią most który bedzie kosztował miliony!! a dopiero później będą przeróbki drogi i budowa wału które będą kosztować kolejne pieniądze , a przeciez można to zrobić za jednym „razem”, po co płacić dwa razy za to samo!!

  4. Tak Marku to dobry pomysł na te wały. Jednak dobrym rozwiązaniem jest zrobienie eskalady na całości . A od strony ul. Oświęcimskiej pod eskaladą można by przejechać na ul. Mieszka I, aż do ul. Bolesławo Chrobrego, a tamtędy wjechać na ul. Śląską lub też obrać kurs na Jaworzno. Z tym że jest tam szkoła i większy ruch spowodowałby obawę rodziców…
    Oczywiście zawsze można pomyśleć o innym rozwiązaniu. Ale jak by można było przejść pod spodem ul. Śląskiej to i dzieci miały by bezpieczną podróż do i z szkoły . W tedy nie potrzebne jest robienie świateł czy też ronda.Chodź rondo było by z drugiej strony eskalady czyli ul. Olimpijska , Dożynkowa oraz Górno Śląska zmniejszyło by to w tym miejscu zagrożenie ostrego zakrętu. Jak wiemy eskalada ma to do siebie że może lecieć na dużej wysokości i tym samym można wybudować po obu stronach wały żelbetonowe z nasypem ziemi. Muszą o tym pomyśleć i pytać nie tylko wielmożną Gminę ale i ludzi skoro mamy wejść w nowości to warto o nich pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *