Chełmek.Info

Aktualności z gminy Chełmek

O Nas

Jesteśmy prężnie rozwijającym się regionalnym portalem internetowym z informacjami obejmującymi swoim zakresem gminę Chełmek (miasto Chełmek i wsie Bobrek oraz Gorzów) w powiecie oświęcimskim, zachodniej Małopolsce.

Początkowo Chełmek.Info był blogiem w którym poza osobistymi przemyśleniami autora publikowano wycinki z lokalnej prasy podpisane stopką redakcyjną autorów tych publikacji. Działał jako blog opinii wraz z przeglądem lokalnej prasy.

Bardzo szybki rozwój portalu i zaufanie obdarzane przez odwiedzających, którzy z miesiąca na miesiąc coraz liczniej zaczęli czytać Chełmek.Info wymusiło konieczność reorganizacji. Blog powoli stawał się wydawnictwem w myśl prawa prasowego i przejawiał coraz to więcej cech wydawnictwa zdefiniowanego w ww. ustawie prawo prasowe. Koniecznością stało się więc oficjalna rejestracja wydawnictwa w Sądzie Okręgowym w Krakowie.

Chełmek.info, mimo formalnej rejestracji wydawniczej, nadal prowadzony jest społecznie (bez wynagrodzenia) i z pasją. Jeśli chcesz dołączyć – napisz. Udostępnimy ci panel do publikacji i możliwość publikacji bez żadnych nacisków, cenzury czy wpływów osób trzecich.

Zapraszamy do lektury Chełmek.info i do współpracy w tworzeniu przejrzystej samorządności w Chełmku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *