Oddział DPS dla niepełnosprawnych

30 czerwca przekazano do użytku przebudowany i zmodernizowany oddział dla niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bobrku. Dzięki tej inwestycji bliska staje się pełna standaryzacja usług tej placówki. W odebraniu oddziału uczestniczył Józef Kała, Józef Krawczyk, Helena Żurek, Adam Łękawa, Katarzyna Wanat, Elżbieta Kos, Andrzej Saternus oraz dyrektor DPS Mariusz Sajak, wicedyrektor DPS Dorota Łabuda i Elżbieta Jagła.

Józef Kała przyznał, że dzięki zaangażowaniu niemałych środków finansowych i podjętym decyzjom można dziś oddać do użytku kolejny, przebudowany i gruntownie odremontowany oddział, w którym znajdą opiekę niepełnosprawni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bobrku. Jest to ważna chwila, bowiem sale, w których przebywało razem nawet kilkanaście osób, zamieniły się w komfortowe pokoje. 

Przebudowa pierwszego piętra oddziału zlokalizowanego w głównym budynku DPS, przebiegała w dwóch etapach. Jej pełny koszt, pokryty w większości z budżetu powiatu oświęcimskiego, wyniósł 740 888 zł.

W przebudowanym oddziale znajdzie pomoc trzydziestu niepełnosprawnych mieszkańców DPSu w Bobrku. Zgodnie z wymogami powstały nowe 3. i 4. osobowe pokoje mieszkalne oraz nowe węzły sanitarne. W nowym oddziale wydzielono część socjalną dla personelu, pomieszczenia dziennego pobytu oraz pralnię podręczną wraz z magazynem pościeli. W ubiegłym roku oddano do użytku przebudowany i gruntownie wyremontowany oddział na parterze dla osób głęboko upośledzonych.

Do zakończenia inwestycji, związanej z przebudową głównego budynku Domu, pozostał jeszcze gruntowny remont oddziału na drugim piętrze. Niezbędne prace w tym zakresie będą przeprowadzone jeszcze w tym roku. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, związane z wyborem wykonawcy inwestycji.

Źródło: Oświęcimskie 24

By admin

2 thoughts on “DPS w Bobrku dla niepełnosprawnych”
  1. o przebudowie i modernizacji oddziału starego budynku w Bobku,jest jeden mankament,tzn.chodzi o nową instalację centralnego ogrzewania.W pokoju,gdzie przebywa mój syn zainstalowano nieodpowiedni kaloryfer, jest zbyt za mały do metrażu pokoju.W pokoju jest zimno,co jest nie do przyjęcia w eu.Corzy chlopcy nie moga przebywac i spać w zimnie,co jest nie do przyjęcia w krajach zachodnich eu.Proszę o zareagowanie na moj komentarz.Kaloryfer powinien byc zamontowany do wymogow metrażu pomieszczenia.Prosze o odpowiedż. E-mail; ponta44@onet.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *