Oddział DPS dla niepełnosprawnych

30 czerwca przekazano do użytku przebudowany i zmodernizowany oddział dla niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bobrku. Dzięki tej inwestycji bliska staje się pełna standaryzacja usług tej placówki. W odebraniu oddziału uczestniczył Józef Kała, Józef Krawczyk, Helena Żurek, Adam Łękawa, Katarzyna Wanat, Elżbieta Kos, Andrzej Saternus oraz dyrektor DPS Mariusz Sajak, wicedyrektor DPS Dorota Łabuda i Elżbieta Jagła.

Józef Kała przyznał, że dzięki zaangażowaniu niemałych środków finansowych i podjętym decyzjom można dziś oddać do użytku kolejny, przebudowany i gruntownie odremontowany oddział, w którym znajdą opiekę niepełnosprawni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bobrku. Jest to ważna chwila, bowiem sale, w których przebywało razem nawet kilkanaście osób, zamieniły się w komfortowe pokoje. 

Przebudowa pierwszego piętra oddziału zlokalizowanego w głównym budynku DPS, przebiegała w dwóch etapach. Jej pełny koszt, pokryty w większości z budżetu powiatu oświęcimskiego, wyniósł 740 888 zł.

W przebudowanym oddziale znajdzie pomoc trzydziestu niepełnosprawnych mieszkańców DPSu w Bobrku. Zgodnie z wymogami powstały nowe 3. i 4. osobowe pokoje mieszkalne oraz nowe węzły sanitarne. W nowym oddziale wydzielono część socjalną dla personelu, pomieszczenia dziennego pobytu oraz pralnię podręczną wraz z magazynem pościeli. W ubiegłym roku oddano do użytku przebudowany i gruntownie wyremontowany oddział na parterze dla osób głęboko upośledzonych.

Do zakończenia inwestycji, związanej z przebudową głównego budynku Domu, pozostał jeszcze gruntowny remont oddziału na drugim piętrze. Niezbędne prace w tym zakresie będą przeprowadzone jeszcze w tym roku. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, związane z wyborem wykonawcy inwestycji.

Źródło: Oświęcimskie 24