Ofiarność mamy we krwi
Ofiarność mamy we krwi

W czwartek, 7 kwietnia, członkowie działającego w Powiatowym Zespole Szkół nr 8 Klubu HDK „Ósemka” zapraszają do uczestnictwa w akcji oddawania krwi. Czeka na nią chory, czteroletni Tymuś Szkopek z Chełmka.  Paweł Cichy, Maciek Trębacz oraz Kamil Sowa, uczniowie IV klasy Technikum Informatycznego, mimo młodego wieku, do tej pory pięciokrotnie oddali krew.

– Za pierwszym razem było dużo emocji i stresu, związanego z niepewnością, jak to będzie i czy wszystko się uda – czy nasza krew będzie dobra, czy podołamy wyzwaniu. Udało się, a ogromnej satysfakcji i poczucia nie da się określić. Warto przeżyć to chociaż raz, dlatego zachęcamy wszystkich, aby spróbowali, jaką radość przynosi świadomość bycia potrzebnym! Oddawanie krwi nie boli, nie niesie z sobą zagrożeń dla życia i zdrowia, a przynosi mnóstwo dobrego – mówią.

Członkowie HDK „Ósemka” zapraszają wszystkich chętnych w czwartek, 7 kwietnia, od 13. 30 do PZ nr 8 przy ul. Krakowskiej w Chełmku. Akcja kwiodawstwa została zorganizowana, by ratować chorego, czteroletniego Tymusia Szkopka.

Za: przełom.pl