Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku poszukują sprawców, którzy okradli 75 – letnią mieszkankę Chełmka.

Do zdarzenia doszło w dniu 30 kwietnia około godziny 11:55 w Chełmku w jednym z mieszkań przy ul. Wojska Polskiego do którego zapukała kobieta i oświadczyła, że chciałaby zostawić wiadomość dla sąsiadki. Właścicielka mieszkania zaprosiła ją do środka, a że kobieta źle się poczuła podała jej szklankę wody. Prawdopodobnie wtedy do mieszkania wszedł drugi sprawca, który z jednego z pomieszczeń dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 2 tys. zł. Po wyjściu kobiety pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona powiadomiła Policję.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci zebrali informacje, zabezpieczyli ślady i wszczęli poszukiwania sprawców. Apelują również o kontakt wszystkich osób posiadających ważne informacje mogące pomóc w ustaleniu personaliów złodziei. W tym celu można zgłosić się lub zadzwonić do Komisariatu Policji w Chełmku albo też do najbliższej jednostki Policji. Zapewniamy anonimowość.

Rysopis poszukiwanej kobiety:  wiek około 40 – 45 lat, krępa budowa ciała, wzrost około 165cm, włosy ciemne. Ubrana była w jasnoszary sweter, na głowę miała włożoną białą opaskę, w ręce trzymała czerwoną torebkę.

Ponownie apelujemy do osób, które mają w rodzinie starsze osoby o przekazanie im informacji dotyczących sposobów działania różnego rodzaju złodziei i oszustów, a przede wszystkim nie wpuszczania obcych do mieszkania. Tego rodzaju świadomość jest bardzo potrzebna ufnym, starszym, z reguły samotnie mieszkającym osobom.