Oprawcy skatowanego psa zatrzymani
Oprawcy skatowanego psa zatrzymani

Są zarzuty wobec osób, które w listopadzie bestialsko skatowały psa na terenie Chełmka. Sześć tygodni prowadziliśmy czynności zmierzające do wykrycia sprawców brutalnego pobicia psa, którego następnie w stanie agonalnym wrzucili do śmietnika przy ulicy 11 listopada w Chełmku, przedłużając jego cierpienie – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policja zatrzymała 24-letnią mieszkankę Libiąża i jej 43-letniego znajomego. Grozi im do roku więzienia. Są już postawione zarzuty.

O zdarzeniu informowaliśmy na łamach Chełmek.info.

Do zdarzenia doszło 19 listopada 2009 roku. Policjanci ustalili w pierwszej kolejności właściciela psa. Było to niezwykle trudne, bo początkowo nikt z mieszkańców nie rozpoznawał zwierzaka. W końcu policja odebrała jednak kilka ważnych informacji od zbulwersowanych sprawą mieszkańców Chełmka.

Wszystkie informacje sprawdzono i na tej podstawie udało się ustalić dane kobiety, która miała się opiekować skatowanym psem. Okazała się nią 24 -letnia mieszkanka Libiąża, wnuczka właścicielki psa, czasowo przebywająca w Chełmku – informuje Małgorzata Jurecka. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta poprosiła swojego 43-letniego znajomego, aby pomógł jej „pozbyć się psa”. Obojgu przedstawiono zarzut z art. 35 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.