Orient Express
Orient Express

Każdy kto w dzieciństwie czytał z wypiekami na twarzy powieść Agaty Christie „Morderstwo w Orient Expressie” może teraz po części zrealizować swoje marzenia o podróży legendarnym składem. Po części, gdyż może znaleźć się wyłącznie w odległości dwóch metrów od Titanica na szynach. W piątek przez Chełmek przejedzie Orient Express, najbardziej ekskluzywny i luksusowy pociąg pasażerski świata często nazywany był właśnie „Titanikiem na szynach”.

Orient Express, którego pierwszy skład wyruszył w 1883 roku, przejedzie torami gminy Chełmek w stronę Krakowa, gdzie o godzinie 14.30 ma pojawić się na na Dworcu Głównym (peron 1).

– Przez Chełmek przejedzie bez zatrzymania o 12.54, przez Chrzanów o 13.25. Z kolei w Trzebini będzie miał minutę postoju. Planowany odjazd to 13.40. Krzeszowice minie o 14 – informuje Krzysztof Łańcucki, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Przejazd legendarnego Orient Expresu przez Chełmek, to jeden z etapów jego podróży po Europie. Osoby zainteresowane przejażdżką na trasie Wiedeń-Kraków za taką przyjemność muszą zapłacić EUR 1.400,00 (około PLN 5.700,00).

By admin

7 thoughts on “Orient Express”
 1. Panie Adamie bardzo dziękuję za to że dzięki panu mogłam obejrzeć przejazd tego pięknego składu.

 2. W ZESZŁYM ROKU zupełnie przypadkowo byłem swiadkiem przejazdu tego pociagu z Krakowa do Wiednia -nie miałem wtedy aparatu .
  Teraz pewnie wracał do Krakowa na dłuzej ?? , oby go graficiarze nie dopadli.
  Pan Adaś pewnie nas poinformuje o termine nastepnego przejazdu .
  A może by tak udekorowac nasz „piekny dworzec” ,albo przynajmniej trawy wykosić
  bo podrużujacy pomysla że przejżdzaja przez prerię ,a nie przez miasto butów .
  A moze jakis komitet powitalny i zespoły ludowe ?? ???? .

 3. A może by tak udekorowac nasz “piekny dworzec” ,albo przynajmniej trawy wykosić
  bo podrużujacy pomysla że przejżdzaja przez prerię ,a nie przez miasto butów .
  „Ciekawy” – informuje, że nasz „piękny dworzec” to nawet nie jest „opisany” – czyli w skrócie— Ci co przez niego przejeżdżali w „Orient Expresie” nie wiedzieli gdzie są 🙂 Idź sobie na ten nasz Dworzec Kolejowy – i przekaż nam gdzie widnieje informacja, o tym że właśnie pasażerowie przejeżdżają przez miasto Chełmek – bo ja na budynku Dworca/ani w jego pobliżu/ tego nie zauwazyłem……

 4. a co z tym ma moja osoba Panie N .Co ja mam czytac i przekazywac i komu .
  Każdy widzi jak jest i nie potzrbuje posredników ,a że nie widza tego osoby odpowiedzialne ;to rzeczywiscie jest smutne .
  Najwyzszy czas aby to Gmina wzieła na utrzymanie przystanek i całe otoczenie ,bo jak widac kolej juz zupełnie temat i obowiazki odpuściła .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *