Zespół Szkół nr 8 w Chełmku "Ósemka"Zlecona w 2008 roku przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu „ekspertyza” zwana też strategią rozwoju oświaty, przewidywała likwidację dwóch szkół ponadgimnazjalnych w powiecie oświęcimskim. Z edukacyjnej mapy powiatu miał, według „specjalistów”, zniknąć zespół szkół nr 8 w Chełmku. Okazuje się, że placówka ma się dobrze i cieszy się zainteresowaniem młodzieży.

Podczas Sesji Rady Powiatu, Michał Kaczmarczyk, dyrektor Powiatowego Zespołu nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Chełmku, chętnie rozmawiał z przedstawicielami mediów i zainteresowanymi osobami. Stwierdził, że dokument zwany „strategią” stworzono z punktu widzenia buraka.

Ósemka nie może w tym roku narzekać na brak zainteresowania absolwentów gimnazjów. Nabór do klas pierwszych jest jeszcze lepszy niż w ubiegłym roku. Strzałem w dziesiątkę okazało się również utworzenie klasy sportowej o profilu piłki ręcznej.

Nabór do klas pierwszych wciąż trwa, ale można już mówić o sporym zainteresowaniu ofertą ósemki absolwentów gimnazjów. „Póki co, jeszcze trudno mówić o szczegółach, ale jest całkiem dobrze. Należy pamiętać, o lipcu i tych uczniach, którzy przyjdą do nas później” – mówi dyrektor Michał Kaczmarczyk. „Myślę, że możemy także mówić o sukcesie z rekrutacją do pierwszej klasy liceum sportowego o profilu piłki ręcznej. Na chwilę obecną mamy 24 kandydatów, wśród których są zadeklarowani sportowcy. Przy czym pamiętajmy, że nabór jeszcze trwa”.

Ważnym krokiem rozwoju szkoły jest również rekrutacja uczniów, chętnych do nauki w systemie zaocznym. Od sierpnia tego roku zaplanowano nabór uczniów, którzy rozpoczną od stycznia 2010 roku naukę właśnie w weekendy.