Artur Kurdziel - Ostre CięcieOni potrafią zrobić coś z niczego! Do podupadających zakładów fryzjerskich wejdą jak na pole bitwy. Najpierw będą szpiegować, potem ustalać strategię walki, aż wreszcie stoczą wielką bitwę o być albo nie być! Kim są? Jaki będzie efekt ich działań? Poznajcie Tomka i Andrzeja, dwóch bezkompromisowych fryzjerów.

Dlaczego do niektórych salonów fryzjerskich trzeba się umawiać z dużym wyprzedzeniem, a inne omijane są szerokim łukiem? Zła reklama, mało profesjonalni fryzjerzy, a może tylko nieciekawy wystrój wnętrza? Co odstrasza klientów? Odpowiedzi na te pytania szukać będą Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt.

Andrzej jest stylistą fryzur, autorem niezliczonych stylizacji do sesji zdjęciowych, teledysków, programów telewizyjnych, koncertów i pokazów mody. Pasja, upór oraz niebanalna i otwarta osobowość sprawiły, że to jeden najciekawszych fryzjerów w kraju.

Tomasz jest mistrzem koloryzacji. Jak sam mówi „…namiętnie szukam koloru absolutnego i idealnego połączenia odcienia skóry z tonacją włosów”. To opanowany, niekonfliktowy, ale też nieustępliwy wirtuoz barw. Warsztat szlifował w najlepszych akademiach na całym świecie od Nowego Jorku przez Paryż i Londyn po Budapeszt.

W programie „Ostre Cięcie” odwiedzą podupadające zakłady fryzjerskie, znajdą przyczyny kłopotów, podpowiedzą, jakie wprowadzić zmiany. Kłótnie, awantury, urażona ambicja, łzy, ale też zapał, chęć do wprowadzenia zmian i radość z sukcesu. Czy wszystkie zakłady fryzjerskie uda się zamienić w eleganckie i nowoczesne salony?

W najbliższym odcinku, 19 kwietnia, panowie udadzą się do Chełmka. Poznają tam Artura Kurdziela, który od kilku lat prowadzi w Chełmku swój zakład fryzjerski, odziedziczony po dziadku. To właśnie on wprowadził go w tajniki zawodu. Choć od otwarcia firmy przez dziadka minęło 40 lat, zakład wciąż wygląda tak samo… Po prostu zatrzymał się w czasie.

Artur, choć uczy młodych fryzjerów fachu, sam nie strzyże kobiet. Mówi, że boi się damskich włosów. Co spowodowało jego niechęć do obsługi kobiet i czy Andrzej i Tomek poradzą sobie z jego fobią? Czy gościem specjalnym będzie kobieta i czy Artur stawi temu czoła ?

To wszystko w kolejnym, trzecim odcinku „Ostrego Cięcie!” w piątek, 19 kwietnia, o 20:05 na antenie TTV!

http://ttv.pl/archiwum/83010,ten-facet-boi-sie-strzyc-kobiety,1.html

PHOTO: MICHAL LICHTANSKI / EAST NEWS