W nocy z 19 na 20 czerwca 2012 roku policjanci z Chełmka zatrzymali 32-letnią kobietę podejrzaną o popełnienie przestępstwa na szkodę swojego małoletniego dziecka.

Do zdarzenia doszło o godzinie 02.00 w Chełmku przy ulict Powstańców Śląskich gdzie policjanci zostali wezwani przez jednego z taksówkarzy aby podjąć interwencję wobec nietrzeźwej klientki, która zamówiła kurs z Oświęcimia, a teraz nie chce zapłacić.

Funkcjonariusze udali się na miejsce gdzie okazało się, że kobieta uciekła pozostawiając w taksówce dwumiesięczną córeczkę. Policjantom szybko udało się ustalić dane kobiety, którą okazała się 32 – letnia mieszkanka Oświęcimia, czasowo przebywająca w Chełmku. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta była nietrzeźwa – 2,16 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali matkę, a dziewczynkę oddali pod opiekę babki.

Szczegóły i okoliczności zdarzenia ustalają policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, którzy o zdarzeniu powiadomili również Sąd Rejonowy w Oświęcimiu Wydział III Rodzinny i Nieletnich.