Policjanci prowadzą kolejną sprawę przeciwko rodzicom, którzy w sposób nieodpowiedni sprawowali opiekę nad małoletnimi dziećmi.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12/13.07.2012 o godz. 23:00 w jednym z bloków gdzie policjanci zostali wezwani do awantury. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce ustalili, iż uczestnikami awantury były trzy osoby 28 – letnia kobieta, jej 40 – letni konkubent i ojciec kobiety. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Policjanci znali rodzinę i wiedzieli, że mają oni pod opieką małe dzieci więc zainteresowali się kto aktualnie sprawuje nad nimi opiekę. Jak się okazało podejrzenie policjantów potwierdziło się.

Cała czwórka w wieku 13 – miesięcy, 5, 10 i 12 lat była w mieszkaniu bez opieki osoby dorosłej. W związku z powyższym policjanci zatrzymali rodziców, a dzieci przekazali pod opiekę rodziny. Po przeprowadzeniu stanu trzeźwości opiekunów okazało się, że kobieta miała 2,85 promila alkoholu, a jej konkubent – 2,43 promila alkoholu. O sytuacji dzieci powiadomiony zostanie również Sąd Rejonowy Wydział III Rodzinny i Nieletnich.

Małgorzata Jurecka
KPP w Oświęcimiu