Kategorie
Aktualności z Chełmka Urząd Miejski w Chełmku

PITy w Urzędzie Miejskim

Do końca kwietnia mamy obowiązek złożenia deklaracji podatkowej PIT za rok 2011. Aby ułatwić nam zadanie Urząd Skarbowy w Oświęcimiu zorganizował dodatkowe punkty przyjmowania zeznań podatkowych poza siedzibą Urzędu.

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu będą pełnić dyżury w dniu 14 marca 2012 roku, w godzinach 8:00 – 14:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego.

4 odpowiedzi na “PITy w Urzędzie Miejskim”

Powinni namawiać ludzi na składanie deklaracji elektronicznie a nie podtrzymywać zwyczaje papierowych deklaracji. Ale cóż, zarówno urzędas miejski jak i urzędas skarbowy muszą dbać o robotę, bo co by te darmozjady robiły, jakby sprawy można było załatwić przez internet (patrz informatyzacja gminna: elektronicznie można pobrać tylko 3 wzory dokumentów a złożyć elektronicznie 0 słownie: zero).

Hmm, może byś podał link do tych trzech wzorów ??? Ja widzę więcej: [link usunięty – zakaz publikacji linków w komentarzach]. A założyłeś konto na epuap?

Faktycznie, przejrzałem ponownie stronę urzędową i faktycznie jest kilka (kilkanaście) dokumentów w pdf do pobrania. Pisałem z doświadczenia, gdy w lecie 2011 musiałem wymienić dowód i na stronie urzędu były dostępne 3 dokumenty w pdf. Coś się zmieniło na plus.
Ale faktem jest, że powinno się promować elektroniczne składanie PITów. Jeśli już bardzo urzędole chcą być przydatni, mogą postawić starego PCta w urzędzie i instruować ludzi jak zrobić to elektronicznie. Bo jak co roku znowu w US Oświęcim zatrudni się kilkadziesiąt osób na zlecenie na 3 miesiące, aby wklepywały papierowe PITy do komputera.

Co prawda to prawda. Sam wysyłam z domu poprzez program e-deklaracje, nie tylko swoje oświadczenia. Wracając do spraw urzędowych, nie widzę sensu dla kupowania w urzędach dodatkowych serwerów skoro ministerstwo rozkręca projekt epuap. Koszty wdrażania są ogromne według mnie. Na chwilę obecną problemem są wspólne wzory dokumentów. Każdy urząd ma z reguły inne formularze. Musi być chęć zmian, bez tego potrwa to dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *