Gulasz po polsku, dyskusja po niemiecku
Gulasz po polsku, dyskusja po niemiecku

W Samorządowym Zespole Szkół w Bobrku odbyły się polsko-niemieckie warsztaty z udziałem młodzieży z obu krajów. Uczniowie rozmawiali na temat m.in. kultury, sytuacji politycznej oraz życia codziennego Polaków i Niemców.  W warsztatach wzięli udział uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie i Bobrku oraz goście z niemieckiego Schieder.

– Goście z Niemiec mieli okazję spróbować tradycyjnej polskiej kuchni, a wspólny posiłek ?w miłej atmosferze ułatwił nawiązanie pierwszych kontaktów – informuje Anna Droździewicz.

Spotkanie było także okazją do porównania systemów szkolnictwa w Polsce i Niemczech.

– Praca w grupach i konkursy pozwoliły uczniom poznać zainteresowania oraz aktualne trendy w muzyce panujące w obu krajach. Puentą spotkania była międzynarodowa dyskusja na temat kultury, geografii, sytuacji politycznej oraz życia codziennego Polaków i Niemców – dodaje z kolei Agnieszka Kolasa.

Nauczyciele oraz uczniowie wierzą, że wspólnie spędzony czas dał podłoże do kontynuowania współpracy.  Spotkanie to było pomysłem dwóch nauczycielek języka niemieckiego – Agnieszki Kolasy i Anny Droździewicz.

za: oświęcimskie24