zabezpieczony-pistoletPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o postrzelenie z broni pneumatycznej 16 – letniej mieszkanki Chełmka.

Policjanci z oświęcimskiej komendy przez kilka dni intensywne pracowali przy tej sprawie chcąc jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawcę. W tym czasie wykonali wiele czynność, których efektem było ustalenie podejrzanego tj. 23 – letniego mieszkańca Oświęcimia, którego następnie zatrzymali w miejscu zamieszkania. Policjantom udało się również odnaleźć i zabezpieczyć pistolet pneumatyczny z którego strzelał.

Funkcjonariusze ustalili również okoliczności w jakich doszło do postrzelenia małoletniej. Wynika z nich, że mężczyzna feralnego dnia około godziny 21.00 szedł chodnikiem wzdłuż ulicy Konarskiego. Będąc w pobliżu przystanku autobusowego przypadkowo nacisnął spust pistoletu zapominając, że w magazynku był jeszcze jeden śrut, który ranił nastolatkę. Następnie mężczyzna w obawie przed konsekwencjami zbiegł z miejsca zdarzenia.

Podejrzany był już karany jednakże za przestępstwo narkotykowe, tym razem usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.