Kategorie
Aktualności z Chełmka Urząd Miejski w Chełmku

Podpisanie umowy

Podpisanie umowy z firmą Tamex Obiekty Sportowe SA
Podpisanie umowy z firmą Tamex Obiekty Sportowe SA

W środę 8 czerwca br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Chełmku miało miejsce oficjalne otwarcie inwestycji dotyczącej realizacji centrum sportowego w Chełmku w ramach projektu rewitalizacyjnego pn. „Budowa centrum miasta Chełmek wraz z zapleczem rekreacyjnym – etap I”. Firma TAMEX Obiekty Sportowe SA z siedzibą w Warszawie, która okazała się zwycięzcą przeprowadzonego postępowania przetargowego, może poszczycić się wieloma sukcesami i docenionymi realizacjami w przestrzeni budownictwa obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Warto w tym miejscu wymienić wykonanie m.in. Stadionu Narodowego Rugby w Gdyni oraz stadionu Zawiszy w Bydgoszczy i Ośrodka Przygotowań w Spale. Przedsięwzięcie gminy Chełmek uzyskało dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, w ramach Działania 6.1 Rozwój miast, Schemat A – Projekty realizowane wyłącznie w ramach programów rewitalizacji. Przedmiotowa inwestycja ma strategiczne znaczenie dla gminy. Łączna wartość realizacji centrum sportowego wyniesie 7 567 677,43 zł brutto. Wysokość dofinansowania z funduszy europejskich opiewa na kwotę 4 222 854 zł brutto, co stanowi 70 % kosztów kwalifikowanych projektu. Przypominamy, że w skład kompleksu wejdą: boisko do piłki nożnej ze sztuczna nawierzchnią, boisko wielofunkcyjne, sezonowe lodowisko, korty tenisowe, oświetlenie kortów i boiska wielofunkcyjnego, budowa zaplecza klubu wraz z oświetleniem, niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu, hala kortowa wraz z oświetleniem oraz ogrzewaniem i wentylacją. Cała inwestycja została podzielona na etapy, które będą wykonywane na przestrzeni lat 2011 i 2012.

boisko-chelmek

Źródło: UM

7 odpowiedzi na “Podpisanie umowy”

Tu jest basen:
„Ponadto, w ramach porządkowania przestrzeni publicznej zaplanowano powstanie kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy ul. Broniewskiego w Chełmku. Planowana jest budowa dwóch boisk piłkarskich, w tym jednego o nawierzchni sztucznej (treningowego) oraz drugiego boiska wielofunkcyjnego poliuretanowego (w okresie zimowym pełniącego funkcję lodowisko odkrytego), budynku zaplecza dla kompleksu sportowego, czterech kortów tenisowych, w tym jednego krytego oraz basenu. Powstanie niezbędna infrastruktura drogowa i towarzysząca – drogi, chodniki, parkingi, place. Przewiduje się wykonanie i montaż małej architektury, jak również oświetlenie kompleksu. Basen planowany jest do realizacji w oparciu o środki własne oraz zewnętrzne m. in. dotację Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, dofinansowanie w ramach działania 7.2 „Poprawa jakości powietrza i zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii” MRPO. W ramach centrum sportowego powstała już hala widowiskowo – sportowa przy Powiatowym Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nr 8, dostępna dla wszystkich mieszkańców”.

Gdzie jest na wizualizacji panie Matlak. Czytać ze zrozumieniem potrafimy wszyscy!
Nie mówcie mi tylko, że to ten „garaż” na samej górze pliku graficznego…

Basen jest przedstawiony na powyższej wizualizacji w kolorze niebieskim wraz ze spiaralną zjeżdżalnią i towarzyszacym budynkiem. Oczywiscie powyższe nie zostanie zrealizowane – bo to koszt kilkunastu milionów złotych, które Gmina musiałby wysłupłać z własnej kieszeni. A jest to niemożliwe–co było od początku jasne „jak słońce”.
Ale w tym pomyśle zbudowania Centrum Sportowego zabrakło mi jednego. Nie uwzgledniono żadnych miejsc dla ogladających zmagania tenisistów ziemnych czy też piłkarzy nożnych.Ciekawy pomysł??? – zresztą teraz jak władza zamyka stadiony dla publiczności to pewnie jest to „na czasie” 🙂

niestety w każdej inwestycji jest jakieś niedopatrzenie, na hali za wysokie stopnie do siedzenia nogi wiszą, na orliku też brak miejsc do siedzenia tylko trener p. Jacek krzesło sobie przynosi i nie siedzi na ,,trawie,,

Mnie tam na hali nogi nie wiszą – może dlatego , że nie jestem „kurduplowaty” 🙂 Ale tak poważnie to od wrzesnia w Chełmku rusza II liga państwowa Piłki Ręcznej w całości oparta na juniorach Siódemki CHEŁMEK i może być problem z pomieszczeniem chetnych do ogladania meczy, a z planów Centrum Sportowego jasno wynika, że nie bedzie się już dało powiększyć Hali po przeciwnej stronie aktualnych trybun i może tak być jak dwa lata temu kiedy chętni obejrzeć mecz finałowy MP Młodzikow musieli odejść „z kwitkiem”, a oto dowód:
https://picasaweb.google.com/adamnowak22/SportZPrzeszOsciIObecnieZFilmamiWideo#5359634945357255298

Ale numer, ciekawe ile będzie kosztowało utrzymanie tego obiektu. A może by tak gmina zadbała o miejsca pracy dla młodych. Pewnie to za trudne dla naszego przemądrzałego włodarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *