Marek Bieniek i jego mama Irena
Marek Bieniek i jego mama Irena

Wolontariusze z oświęcimskiej fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy kolejny raz zaangażowali się w pomoc. Tym razem chcą znaleźć osobę, która chciałaby pomóc w zakupie laptopa dla chorego na stwardnienie rozsiane Marka Bieńka z Chełmka.

– Może ktoś ma w domu niepotrzebny sprzęt i nie wie, co z nim zrobić. To nie musi być laptop z najwyższej półki. Ważne, by można było z niego korzystać – mówią Sylwia Sajak i Bernadetta Sędrak-Legut z fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

Marek Bieniek w grudniu skończy 38 lat. Na stwardnienie rozsiane zachorował przeszło czternaście lat temu. Pierwsze symptomy choroby były niewinne. Mężczyzna zaczął narzekać na bóle nóg, często tracił równowagę. Pewnego dnia usiadł na łóżku i nie mógł już samodzielnie wstać. Choroba zaczęła szybko postępować, teraz chełmkowianin przykuty jest do wózka inwalidzkiego. Samodzielnie porusza jedynie końcami palców.

– Marek porusza tylko palcami. Laptop byłby dla niego lepszy – mówi mama. Każdy, kto chciałby przekazać lub pomóc w zakupie sprzętu komputerowego dla Marka Bieńka, może to zrobić, kontaktując się z fundacją Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Siedziba MOWP znajduje się przy ul. Solskiego 2 w Oświęcimu. Z fundacją można kontaktować się telefonicznie pod nr. 608 088 350 lub e-mailowo fundacjamowp@gmail.com.