Policja Chełmek
Policja Chełmek

Młody chłopak wpadł z narkotykami w ręce policji. Do zatrzymania 22-latka z Chełmka doszło w nocy z soboty na niedzielę. Piotr Grabowski, komendant Komisariatu Policji w Chełmku oświadczył „dostaliśmy informację, że ulicą Krakowską w Chełmku idzie mężczyzna i może mieć przy sobie marihuanę”. Na miejsce udał się patrol funkcjonariuszy. Mundurowi dostrzegli dwóch mężczyzn. Było kilka minut po północy. Wylegitymowali ich, a podczas kontroli u jednego z zatrzymanych znaleźli niewielką ilość marihuany. „Miał przy sobie jedną trzecią grama. Jeszcze w niedzielę 22-latek został przesłuchany i zwolniony do domu. Za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem” – dodaje Grabowski.

Jak donosi przełom, również w niedzielę starszy mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak uderzył w niego samochód. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Około 20.30 mężczyzna zameldowany w Oświęcimiu, a mieszkający w Gorzowie, szedł prawą stroną szosy w kierunku Chełmka. W pewnym momencie postanowił przejść na drugą stronę ulicy. Był kompletnie pijany. Jak twierdzi, uderzył w niego kabriolet. Świadkowi wiedzieli w tym czasie przejeżdżającego peugeota 207. Na miejscy zdarzenia zatrzymali się przejeżdżający motocykliści i kilka innych osób. Udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Mężczyzna z raną potylicy i ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak się okazało, miał w wydychanym powietrzy dwa promile alkoholu.

– Poszukujemy rzekomego sprawcy – poinformował w poniedziałek Marek Gwóźdź, zastępca naczelnika drogówki w oświęcimskiej komendzie policji.