Policja Chełmek
Policja Chełmek

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku od 2009 roku prowadzą czynności w sprawie ustalenia tożsamości  mężczyzny, którego zwłoki odnaleziono w dniu 1 maja 2009 roku w Chełmku w korycie rzeki Przemsza przy ul. Jaworznickiej. Przyczyną zgonu było utonięcie.

Przy zwłokach mężczyzny policjanci nie znaleźli żadnych dokumentów, ani też przedmiotów mogących przyczynić się do ustalenia jego tożsamości. Ubrany był w kurtkę koloru brązowego zapinaną na zamek błyskawiczny i zatrzaski, bluzę dresową  koloru granatowo – beżowo – popielatego i sweter koloru ciemnego w jasne wzory w kształcie rombu. Spodnie dresowe ortalionowe koloru czarnego z jasnymi wstawkami.

Na podstawie badań czaszki oceniono jego wiek na 45 – 58 lat. Wzrost to około 175cm. Miał widoczny ubytek zęba – górnej lewej jedynki i prawdopodobnie w przeszłości doznał złamania nosa. Na podstawie kostnej budowy czaszki zrekonstruowano przypuszczalne rysy twarzy mężczyzny. Twarz przedstawiona na rekonstrukcji powinna przybliżyć rzeczywisty wygląd.

reko

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszone są  o kontakt z Komisariatem Policji w Chełmku  tel. 33 846 17 77, Komendą Powiatową Policji w Oświęcimiu pod numer 33 8475280 lub z najbliższą jednostką Policji bezpośrednio pod numer  alarmowy 997.