W całym kraju trwają protesty. Na ulicę wychodzą dziesiątki tysięcy młodych ludzi w protestach przeciwko ACTA. Protestują lekarze, aptekarze, służby mundurowe i wiele innych środowisk. W tym także środowisko kierowców.

W całym kraju trwają protesty paliwowe. Również i w naszym powiecie organizowany jest taki protest. 28 stycznia 2012 roku (sobota) o godzinie 12.00 na parkingu obok lodowiska w Oświęcimiu spotkają się kierowcy z powiatu oświęcimskiego. Będą protestować przeciwko bezczynności rządy w sprawie najwyższych w historii cen paliw i zmowie cenowej na powiatowych stacjach paliw.

Forma protestu nie jest jeszcze ustalona. Zostanie ustalona na miejscu spotkania. Najczęstszą formą protestu stosowaną w ramach ogólnopolskiej akcji protestacyjnej jest blokowanie stacji paliw poprzez tankowanie za symboliczną złotówkę i zapłata groszówkami. Taka forma protestu nie tylko blokuje pracę na stacji paliw. Bezpośrednio uderza w kieszenie właścicieli stacji, którzy w powiecie oświęcimskim (według odczuć kierowców) zmawiają się cenowo.

Akcję koordynuje portal oswiecimskie24.pl – tam można przeczytać najświeższe informacje na temat planowanego protestu.