Spektakl dla Tymka. Fot. Paweł Waligóra, www.faktyoswiecim.pl
Spektakl dla Tymka. Fot. Paweł Waligóra, www.faktyoswiecim.pl

Wielkim sukcesem okazał się charytatywny spektakl „Przedszkolaki śpiewają dla Tymka”, zorganizowany przez Małą Orkiestrę Wielkiej Pomocy. Wolontariusze zebrali prawie 5,5 tysięcy złotych na leczenie chorego na białaczkę Tymoteusza Szkopka z Chełmka.

Sala kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku wypełniła się po same brzegi. Po długich przygotowaniach dzieci z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku przedstawiły wyjątkowy spektakl, który przypadł do gustu nie tylko najmłodszym, ale również starszym widzom.

Dzięki zakupionemu przez MOWP lekowi na spektaklu pojawił się również Tymek wraz ze swoją mamą. Chory na białaczkę chłopiec dziękował wszystkim za wsparcie, pomoc oraz za przybycie do MOKSiR.

W Chełmku udało się zebrać blisko pięć i pół tysiąca złotych na leczenie pięcioletniego chłopca. Jak podkreśla Albert Bartosz, prezes MOWP, duża w tym zasługa organizatorów.
– Ciągle jest dla mnie zagadką jakim cudem udaje się Bernadecie Sędrak-Legut i Sylwii Sajak wywołać tak ogromną empatię wśród mieszkańców Chełmka. To dzięki ich zaangażowaniu udało się zorganizować i zakończyć sukcesem kolejną imprezę w Chełmku – mówi Bartosz.

Również podczas oświęcimskich juwenaliów wolontariusze kwestowali na rzecz Tymoteuszka Szkopka. Podczas imprezy na Bulwarach udało się uzbierać symboliczną kwotę 250 zł.

Materiał pochodzi ze strony:

fakty_logo_pionowe