Naruszenie nietykalności funkcjonariusza i pijana karmiąca matka w Chełmku
Naruszenie nietykalności funkcjonariusza i pijana karmiąca matka w Chełmku

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, w  Chełmku na ulicy Bocznej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chełmku podjęli interwencję w sprawie pogryzienia przez psa małoletniego mieszkańca miejscowości. W toku podjętych czynności ustalono właściciela psa, po czym dokonano jego sprawdzenia meldunkowego pod adresem zamieszkania w celu szczegółowego wyjaśnienia dokumentacji, w tym daty ostatniego szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.

Podczas wykonywania służbowych czynności właściciel znieważył funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chełmku, naruszając nietykalność jednego z nich w wyniku czego został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

W mieszkaniu zatrzymanego znajdowała się również 33 – letnia mieszkanka Chełmka, która w stanie upojenia alkoholowego sprawowała wyłączną opiekę nad niespełna dwuletnią córką. Z uwagi na fakt, narażenia bezpieczeństwa dziecka zostało ono umieszczone w pogotowiu opiekuńczym, natomiast nietrzeźwą matkę karmiącą zatrzymano do wytrzeźwienia.

Postawiono jej zarzut przestępstwa z art. 160 § 2 kk, do którego przyznała się, poddając się dobrowolnie wymierzonej karze.