Najmniejszej przesady nie ma w tym co można wyczytać o raju podatkowym i zarejestrowanej tam spółce offshore. W gruncie rzeczy spółka offshore działa tak samo jak standardowa spółka poza rajem podatkowym czyli onshore. Prowadzi taki sam typ działalności gospodarczej.
Raj Podatkowy
Główna różnica między spółką onshore a offshore jest różnica w płaconych podatkach. Spółki offshore zarejestrowane w rajach podatkowych odprowadzają podatki najczęściej jednocyfrowe albo zerowe lub niskie ryczałtowe. Dzięki ograniczonej biurokracji można w prosty sposób uciec od biurokracji a co za tym idzie, administrowanie spółką jest łatwiejsze i tańsze.
Kolejna zaleta spółki w raju podatkowym jest tajemnica gdzie w większości lokalizacji dane właścicieli są chronione przed dostępem niepowołanych osób – w tym polskiego urzędu skarbowego, prokuratury i sądu.

Ile kosztuje założenie spółki w raju podatkowym?

Ceny założenia spółki offshore wahają się od kilkuset do kilku tysięcy dolarów amerykańskich. Wszystko zalezy od wyboru lokalizacji. Większość jednak lokalizacji zapewnia możliwość założenia spółki offshore w raju podatkowym za cenę USD 600 – 700 – 800. Koszt utrzymania rocznie spółki w raju podatkowym to również kilkaset dolarów amerykańskich. W cenę wliczono już wszystkie podatki, opłaty, wynajęcie adresu i opłaty agencyjne.

Materiał sponsorowany