Brzeszcze. Policjanci w porę odnaleźli niedoszłego samobójcę. Policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach, podjęli skuteczne działania, w wyniku których odnaleźli 30 – latka, który targnął się na własne życie. Dzięki błyskawicznej akcji mundurowych życie mężczyzny, który kilka chwil wcześniej zażył znaczną ilość lekarstw, zostało uratowane.
Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem (04.03.) w Brzeszczach. Dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wyszedł z domu w złym stanie psychicznym. Z informacji uzyskanych od rodziny wynikało również, że mężczyzna może targnąć się na swoje życie.
Informacja natychmiast została przekazana do wszystkich patrolujących miasto policjantów. W efekcie czego jeden z patroli, sprawdzając teren stadionu sportowego, zauważył siedzącego pod wiatą mężczyznę, który pasował do opisu poszukiwanego. Obok mężczyzny mundurowi zauważyli puste opakowania po lekach oraz butelkę alkoholu. Mundurowi natychmiast udzielili 30-latkowi pomocy przedmedycznej, w międzyczasie wzywając zespół ratownictwa medycznego. Następnie przekazali mężczyznę pod opiekę ratowników medycznych.
Znajdujesz się w trudnej sytuacji. Pamiętaj nie jesteś sam.
W każdym powiecie i gminie znajdują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.
Powiatowe instytucje udzielające pomocy i wsparcia w sytuacjach kryzysowych:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu,
ul. Bema 4, 32-600 Oświęcim,
tel. 33 842 23 29, tel. 33 842 42 27,
e-mail:  pcpr@powiat.oswiecim.pl

Strona główna


Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu,
ul. Dąbrowskiego 139
tel. 33 476 01 03, 510 374 573
e-mail: wsparcie@akcja.pl
http:// http://pcproswiecim.pl/poik/


Bielany. Poważne konsekwencje pijanego rajdu. Wczoraj wieczorem (4.03.2020) policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali nietrzeźwego 31 – letniego mieszkańca Kęt, który spowodował kolizję drogową. Mężczyzna wsiadł za kierowcę, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu.
Tuż przed godziną 20.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy samochodu marki Peugeot, który jadąc ulicą Kęcką w Bielanach uszkodził znak drogowy, po czym wjechał na rondo, gdzie pojazd został unieruchomiony.
Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Jak się okazało kierowca 31 – letni mieszkaniec Kęt był pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,94 promila alkoholu.
Policjanci przypominają o konsekwencjach i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.