Zatrzymany poszukiwany listem gończym
Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, każdego dnia wykonują wiele czynności zmierzających do zatrzymania przestępców, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione przestępstwa.
Początkiem lutego 2020 policjanci ustalili, że w jednym z oświęcimskich mieszkań może ukrywać się 45 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Mężczyzna był od dwóch lat był ścigany przez sąd listem gończym w celu odbycia kary więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Ustalenia policjantów potwierdziły się, gdy we wtorek rano (11.02.2020) weszli do wytypowanego mieszkania i zatrzymali 45 – latka. W trakcie czynności ustalili, że aby uniknąć kary za przestępstwo poszukiwany długo ukrywał się za granicą.
Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji, a następnie został doprowadzony do jednego z zakładów karnych, gdzie spędzi następne pół roku.


Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.  
Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych z terenu powiatu oświęcimskiego znajduje się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu: http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/poszukiwani?strona=1
Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.