Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji rozliczają z popełnionych przestępstw 17 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Nastolatek jest podejrzany o posiadanie środków odurzających. Oprócz narkotyków w mieszkaniu zabezpieczono również przedmioty najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży.
W trakcie prowadzonych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji ustalili, że 17 – letni mieszkaniec Oświęcimia może posiadać narkotyki. Aby zweryfikować te ustalenia w czwartkowy poranek funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania, w którym przebywał nastolatek. Podczas przeszukania policjanci ujawnili dwa woreczki strunowe, w tym jeden z amfetaminą, natomiast drugi z marihuaną oraz wagę elektroniczną. Podczas czynności kryminalni dostrzegli, że w mieszkaniu znajdują się również łomy, nożyce do cięcia metalu, kilka zegarków, miedzioryt przedstawiający bitwę pod Grunwaldem, rycina przedstawiająca Husarza, metalowa kasetka, młotowiertarka, oraz skrzynka narzędziowa z odręcznym napisem „Szczepan”. Podejrzewając, że część przedmiotów mogła służyć do dokonywania włamań, a część mogła pochodzić z kradzieży, których właściciele do tej pory nie zgłosili, funkcjonariusze zabezpieczyli je i aktualnie weryfikują źródło ich pochodzenia.
W związku z powyższym osoby, które na zdjęciach rozpoznają swoją własność, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer 33 8475280.