W dniu 9 marca 2012 r. Powiatowy Zespół nr 8 w Chełmku zorganizował Otwarty Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt z okazji ich święta „Dnia Kobiet”.

Do turnieju zgłosiły się cztery szkoły: Powiatowy Zespół nr 2 z Oświęcimia, I LO im. Stanisława Staszica z Chrzanowa, Zespół Szkół z Libiąża oraz gospodarz turnieju Powiatowy Zespół nr8 z Chełmka. Turniej został przeprowadzony systemem pucharowym.

W pierwszym meczu zmierzyły się zespoły ILO Chrzanów oraz PZ nr2 z Oświęcimia, po emocjonującej rozgrywce zwyciężył zespół z Chrzanowa.

Drugim meczem turnieju była potyczka pomiędzy zespołem Libiąża i Chełmka. Od początku dominował Zespół z Chełmka, ale dziewczyny z Libiąża walczyły doprowadzając do jedno bramkowej straty. Gospodynie jednak w końcowej fazie meczu grając w podwójnym osłabieniu zdobyły bramkę i przechyliły szale zwycięstwa na swoją szalę. Mecz zakończył się wynikiem 7:4.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny ZS Libiąż i PZ nr2 Oświęcim, które przegrały pierwsze spotkania. W pierwszej fazie meczu wyraźnie prowadziły Libiążanki, a na tablicy w dziesiątej minucie widniał wynik 4:0. Jednak zawodniczki z Libiąża nie wytrzymały kondycyjnie, a zespół z Oświęcimia systematycznie odrabiał straty, mecz zakończył się wynikiem 8:5 dla PZ nr2.

W meczu finałowym spotkały się dziewczęta z Chrzanowa i Chełmka. Zespół z Chełmka w pierwszej połowie zaprezentował wspaniałą grę i celnymi rzutami popisywały się Borys Agnieszka, Kozłowska Katarzyna, Kowalik Nina oraz Janoszka Jola. Niestety w drugiej połowie kibice mogli oglądać zupełnie inny zespół. Błędy w obronie i nie celne rzuty w ataku sprawiły, że skutecznie grające ILO doprowadziła do jedno bramkowej różnicy. Po emocjonującej końcówce mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń.

Ostateczna klasyfikacja:

  • IV miejsce Zespół Szkół z Libiąża
  • III miejsce Powiatowy Zespół nr 2 z Oświęcimia
  • II miejsce I LO im Stanisława Staszica z Chrzanowa
  • I miejsce Powiatowy Zespół nr 8 z Chełmka

Marta Bies