Szanowni Państwo Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku pragnie przedstawić program swojej działalności na miesiąc marzec. Serdecznie zapraszamy na nadchodzące wydarzenia:

6 marca – „Ożenek” Mikołaj Gogol – spektakl w wykonaniu Teatru Ludowego „Tradycja” z Okleśnej. Sala widowiskowo-kinowa w Chełmku. Godz. 18.00 Wstęp wolny. Komedia satyryczno-obyczajowa napisana przez Gogola w 1835 r. W spektaklu rzecz dzieje się w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Główna bohaterka Agafia Tichonowa chce wyjść za mąż. Szuka takiego kandydata, dzięki któremu poprawi się jej status społeczno-majątkowy. Wreszcie spośród licznych podstarzałych kandydatów decyduje się na Iwana Kuźmicza….. Komedia zaliczana jest do klasyki teatru. Reżyseria – Marcin Kobierski, aktor Teatru Bagatela w Krakowie. Asystent reżysera – Zbigniew Klatka. Spektakl w wykonaniu Teatru Ludowego „Tradycja” z Okleśnej.

7 marca – „Poranek z dokumentem”. Kino iluzja, godz. 11.00 Wstęp wolny.

8 marca – XV Turniej Oldbojów Tenisa Stołowego. Impreza sportowa. MOKSiR w Chełmku. godz. 16.30.

9 marca – Uroczyste otwarcie Centrum Sportowego w Chełmku, ul.Krakowska, 22 godz. 11.00 Wstęp wolny.

10 marca – Wyjazd narciarski do Białki Tatrzańskiej. Wyjazd z Chełmka z parkingu obok siedziby MOKSiR przy ul. Kilińskiego 3 o godz. 6.30. Koszt wyjazdu 36zł./przejazd ubezpieczenie/, wyciągi we własnym zakresie.

10 marca – III Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora MOKSiR – MOKSiR godz. 10.00. Wpisowe: Seniorzy 60+ (1953 i starsze) – 10zł., Juniorzy do lat 16 (1997 i młodsi) – 10zł., pozostali zawodnicy 15zł.

11 marca – „Retromania” – Teatr Muzyczny IWIA zaprezentuje szlagiery lat 20 stych – 30 stych, [przeboje Ordonki i Fogga. Sala widowiskowo-kinowa MOKSiR godz.18.00. Bilet 15zł. Futra, baskinki, kapelusze, fraki, tango, walc, po prostu glamour. Dawne, dobre, naiwne czasy… Powyższy opis charakteryzuje klimat i charakter panujący w widowisku stworzonym na dwóch aktorów śpiewających. Usłyszeć w nim można między innymi piosenki Fogga i Ordonki oraz charakterystyczne dla tamtego obrazu tanga i walce. Akcja rozgrywa się w romantycznym parku pomiędzy zakochanymi małżonkami. Śpiewają i opowiadają o swojej miłości, ale i o marzeniach i pragnieniach… To muzyczne przedstawienie jest muzyczną retrospekcją wydarzeń z tamtych lat i lekcją historii dla współczesnych. Obecność na tym spektaklu gwarantuje różnorodne doznania, od radości po smutek i emocje jak z przedwojennego kina. Wystąpią: Izabela Witwicka oraz Sebastian Dolnicki.

2, 3 MARZEC „360. POŁĄCZENI” produkcja: Austria, Francja, Brazylia, Wielka Brytania 2011 Melodramat czas trwania: 1 h 50 min bilet 12 zł / Film dla widzów od lat 15 Film dla widzów od lat 15. „360” to nowoczesna i stylowa panorama związków międzyludzkich, które składają się na wyrazisty, pełen napięcia i autentycznych wzruszeń obraz miłości w XXI wieku. Decyzja przystojnego biznesmena, który zdoła oprzeć się pokusie i pozostaje wierny swojej żonie, wywołuje nieoczekiwaną serię zdarzeń, mających miejsce w tak odległych od siebie zakątkach świata, jak Wiedeń, Paryż, Londyn, Bratysława, Rio i Denver. Każdy z bohaterów zaskakującego „360” przeżywa chwile miłosnych uniesień i dotkliwych dramatów, które równoważy zadziwiająca dawka ironii losu i humoru sytuacyjnego.

9, 10 MARCA „BEJBI BLUES” produkcja: Polska 2012 Dramat obyczajowy / czas trwania: 1 h 45 min bilet 12 zł / Film dla widzów od lat 15 Film dla widzów od 15 lat. Katarzyna Rosłaniec, reżyserka kultowych i wielokrotnie nagrodzonych „Galerianek”, przedstawia historię niedojrzałej 17-latki, która zostaje matką. Chciała mieć dziecko, bo fajnie jest mieć dziecko. Wszystkie młode gwiazdy jak Britney Spears czy Nicole Richie mają dzieci. Ale dlaczego tak naprawdę Natalia zdecydowała się na macierzyństwo w tak młodym wieku? Może odpowiedź kryje się w tym co piszą nastolatki na internetowych forach? Chcą mieć dziecko, żeby w końcu ktoś je naprawdę kochał, żeby same miały kogoś do kochania.

16 MARCA (sobota) godz. 16.00 17 (niedziela) godz. 18.00 „FELIX, NET I NIKA ORAZ TEORETYCZNIE MOŻLIWA KATASTROFA”. Dla dzieci, Przygodowy, Sci-Fi / 1 h 43 min produkcja: Polska 2012 / bilet 12 zł. Gimnazjaliści Felix, Net i Nika przeżywają podczas wakacji niezwykłą podróż w czasie. Felix jest młodym wynalazcą, Net znakomicie zna się na komputerach, a Nika ma zdolności paranormalne. Towarzyszy im Manfred, program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Podczas swoich przygód młodzi bohaterowie napotykają wiele trudności i niebezpieczeństw, ale siła ich przyjaźni i nadzwyczajne umiejętności pomagają im wyjść cało z największych opresji.

23 marca (sobota) GODZ. 18.00 FILMOWY DYCHANEK – „SPISKOWCY ROZKOSZY” WSTĘP WOLNY. Animacja/Czarna komedia produkcja: Czechy, Szwajcaria, Wielka Brytania 1996, 1 h 25 min. Film dla widzów od lat 15, scenariusz i reżyseria: Jan Švankmajer. Akcja filmu toczy się we współczesnej Pradze, ale miasto jest jedynie tłem. „Niedziela” – tylko tyle napisano w anonimowym liście, który listonoszka Malkova wręcza nieśmiałemu młodzieńcowi imieniem Peony… Od tej chwili „spiskowcy rozkoszy” pracują ile sił, żeby stworzyć odpowiednie warunki do urzeczywistnienia swoich fantazji: Peony wykonuje dla siebie skrzydła nietoperza i lepi figurkę będącą podobizną jego gospodyni, Lubalovej, ta zaś szyje szmacianą kukłę przedstawiającą Peonego. Niestrudzona listonoszka gniecie dziesiątki kulek z chleba. Nadchodzi niedziela i „spiskowcy rozkoszy” dają ujście swoim fantazjom.