Repertuar kina Iluzja na kwiecień
Repertuar kina Iluzja na kwiecień

weekend1 kwietnia (piątek), 3 kwietnia (niedziela)

„Weekend”

prod. Polska , czas trw.: 105 min., od 12 lat., g. 19:00

bilet: 10,00 zł

Świat dużych pieniędzy, przebiegłych mafiozów, cwanych policjantów i przystojnych gangsterów, a w tym świecie: błyskotliwy Max (Małaszyński), jego narwany brat Gula (Lewandowski), zabójcza Majka (Socha), dwie tajemnicze walizki i hektolitry sztucznej krwi, których nie powstydziłby się mistrz Tarantino.

czarny-czwartek8 kwietnia (piątek)

„Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”

prod. Polska, czas trw.: 100 min., od 12 lat. g. 13:00

bilet: 10,00 zł

Jedna z największych i najbardziej oczekiwanych polskich produkcji od czasu filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. W przejmującym obrazie, porównywanym do nagrodzonej Złotym Niedźwiedziem „Krwawej niedzieli” Paula Greengrassa, Antoni Krauze przypomina jedną z najmroczniejszych kart z historii PRL-u. Widowiskową rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji w 1970 roku, wyróżniają nie tylko rozmach inscenizacyjny i trzymająca w napięciu akcja. Warto zwrócić uwagę na wybitne kreacje Piotra Fronczewskiego jako Zenona Kliszki oraz Wojciecha Pszoniaka jako Władysława Gomułki, a także wzruszające role debiutującej na ekranie Marty Honzatko i znanego z „U Pana Boga za miedzą” Michała Kowalskiego. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc („Śluby panieńskie”). „Balladę o Janku Wiśniewskim” – porywający motyw przewodni do „Czarnego czwartku” – zaśpiewał Kazik Staszewski.

londynski-bulwar9 kwietnia (sobota), 10 kwietnia (niedziela)

„Londyński bulwar”

prod. USA, W. Brytania czas trw.: 103 min., od 12 lat, g. 19:00

bilet: 10,00 zł

Film będzie opowiadać o niejakim Mitchellu (Colin Farrell), mężczyźnie, który po trzech latach wychodzi z londyńskiego więzienia i próbuje zerwać z kryminalną przeszłością. W tym celu zatrudnia się jako „złota rączka ” w domu samotnej aktorki (Keira Knightley).

wojna-zensko-meska16 kwietnia (sobota), 17 kwietnia (niedziela)

„Wojna żeńsko – męska”

prod. Polska, czas trw.: 105 min., od 12 lat, g. 19:00,

bilet: 10,00 zł

To film dla bezpruderyjnego widza, otwartego na nowe doznania… także damsko-męskie. Historia bezrobotnej dziennikarki, która walczy z nadwagą i brakami na koncie skuteczniej niż Bridget Jones i choć o mężczyznach wie znacznie więcej niż wszystkie Lejdis razem wzięte, znalezienie tego właściwego będzie wymagało od niej nie lada wysiłku. Szczególnie, że jej dorosła córka nie tylko bezlitośnie ocenia jej poczynania, ale sama liczy na radę matki w miłosnych perypetiach. W roli matki i córki Sonia Bohosiewicz i jej młodsza siostra Maja. Zbliża się decydująca bitwa w odwiecznej wojnie żeńsko-męskiej. Kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko?

Źródło opisów: filmweb.pl