real-clear-politics-1001Na stronach Urzędu Miejskiego w Chełmku widnieje wiadomość. W dniu 4 listopada 2010 r. podczas sesji Rady Miejskiej,  Burmistrz Chełmka przedstawił radnym „Informację o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2009/2010”. Po wysłuchaniu prezentacji, radni zajęli stanowisko, odnosząc się do publikacji internetowych (na portalu chelmek.info – przyp. red) na temat oświaty w gminie Chełmek.

W związku z publikacjami dotyczącymi stanu oświaty w gminie Chełmek (…), Rada Miejska stwierdza, że opinie (…) są nieprawdziwe i krzywdzące dla całego środowiska oświatowego w gminie Chełmek, ponieważ: (…)

 • nieprawdą jest, że szkolne klasy przepełnione są do granic możliwości,
 • nieprawdą jest, że w przedszkolach brakuje miejsc,

(…) Głosowanie 10 głosujących: 7 za, 1 przeciw, 2 wstrzymujące się. Stanowisko zostało przyjęte większością głosów.

W postępowaniu Rady Miejskiej nie sposób nie zauważyć analogii do sytuacji mającej miejsce kilkanaście lat temu w USA. Tam główny chirurg kraju wyraził opinię: „Ponieważ procent otyłych amerykanów wzrasta, rząd jest zmuszony do zmiany definicji otyłości podnosząc granicę procentową tłuszczu masy ciała oznaczającą otyłość”. To posunięcie zmniejszyło ilość otyłych Amerykanów o kilkanaście punktów procentowych. U nas w ten sposób zlikwidowano problem brakujących miejsc w przedszkolach i problem przepełnionych klas.

Po tej informacji zamieszcznej na stronie UM Chełmek na redakcyjnego maila chelmek.info@gmail.com napłynęło kilkanaście maili. Wśród nich propozycje na nową kadencję dla Rady Miejskiej, aby podjęła następującą rezolucję (wybraliśmy najciekawsze):

 • nieprawdą jest, że wypadła wielka dziura na przejeździe kolejowym,
 • nieprawdą jest, że drogi gminne pokryte są dziurami,
 • nieprawdą jest, że nie dotrzymano terminu budowy ul. Mickiewicza,
 • nieprawdą jest, że w Chełmku brakuje miejsc pracy,
 • nieprawdą jest, że nie ma obiecanego kąpieliska u zbiegu ulicy Żeromskiego i Broniewskiego,
 • nieprawdą jest, że korty nie zostały przykryte balonem,
 • nieprawdą jest, że nie wybudowano kamieniczek i fontann,
 • nieprawdą jest, że Chełmek zadłużony jest do granic możliwości,

Tym oto sposobem, jedną rezolucją można w łatwy sposób rozwiązać problem dziurawych dróg, bezrobocia, centrum sportowego i rekreacyjnego oraz pozbyć się dziury budżetowej.

Zapraszamy do nadsyłania informacji o kolejnych absurdach w gminie Chełmek a radnych z burmistrzem informujemy w imieniu mieszkańców, którzy takie prośby wyrażają mailowo – rezolucja neguje problemy, lecz ich nie rozwiązuje.

J.R.

P.S. Chełmek.info przechodzi zmiany. Wracamy do publikacji własnych opinii. Jeśli któryś czytelnik (a mamy ich 1500-2000 dziennie) zainteresowany jest publikacją prosimy o kontakt na adres mailowy chelmek.info@gmail.com

By admin

8 thoughts on “Rezolucją w problem”
 1. Nie trzeba przyjmować rezolucji, żeby wywnioskować, że Chełmek jest zadowolony z dziur w drogach.

 2. Witam
  No wlasnie. W Stanach krazy taki kawal, ze potrzeba trzech Polakow do przykrecenia jednej zarowki. Mam nadzieje , ze nikt z Amerykanow nie czyta infa, bo wtedy krazylby jeszcze jeden:
  Ilu Burmistrzow i ile urzedasow potrzeba w chelkowskim Urzedzie aby sprostac przebudowie kawalka drogi. Wyraznie widac , ze ta ilosc tych teraz to zamalo.
  Pozdrawiam

 3. Że tak ametykanie mówią o Polakach, to jest między innymi Pana wina. Całe szczęście że nie czytają tego forum, bo mogłoby się okazać, że będą opowiadać dowcip o tym że do jednej żarówki potrzeba 16 Janów Matlaków.

 4. Nie żyjący już mój kolega – zresztą wieloletni sąsiad w latach 80 -tych przebywał kilka lat w Ameryce/za chlebem/ pracując w zakładzie napraw samochodów. Zdarzyło się wówczas, że w zakładzie tym zabrakło energii elektycznej i kilkanaście osób wraz z właścicielem postanowili czekać na pogotowie energetyczne – a mój sąsiad sprawdził korki i wymienił jeden z nich co wywołalo podobno zdumienie u tubylców i został ogloszony „bohaterem zakłdowym” – tak więc kolego Andrzeju krążacy po Ameryce kawał o polakach jest krzywdzący ich – ale to nie zmienia faktu, że ta uchwała podjeta przez Radę byłą „śmieszna i durną uchwałą” i tyle na ten temat….. 🙂

 5. Gdzie jest artykuł o fatalnej edukacji ? Dlaczego osłabła dyskusja po wyborach? Czyżby problem zniknął? Zobaczymy jak radny Sajak będzie w tej sprawie działał w tej kadencji, a wyniki postaram się przedstawiać na bieżąco. W ogóle zachęcam do wybrania sobie po jednym, może dwóch radnych do obserwacji i opisywać, co robią na bieżąco. Fajna inicjatywa ?

 6. No tak, ale są wiesz Amerykanie, którzy na swojej drodze spotykają Jana Matlaka. Podejrzewam że takie kawały powstają po spotkaniu z nim właśnie. I doprawdy nie wiem co sobie tam myślisz i kogo aktualnie poddajesz inwestygacji, ale prawdopodobnie się ostro mylisz.
  Ja ze swojej strony będę obserwował poczynania radnej Świtalskiej.

 7. Jak widać pan panie Andrzeju poddajesz inwestygacji pana Jana Matlaka i panią Elzbietę Świtalską, która notabane nie została wybrana radną, a szkoda bo jestem przekonany, że nie dała by się wam „kupić” i była by niezależną i świetną radną. A tak to ludzie z Chełmka postawali na Platforme Obywatelską z Gorzowa – zresztą Gorzów jak pisał kiedyś Janusz Januszewski zawsze idzie zgodnie z powiewem historii i aktualnej włądzy – tak było po wojnie – tak jest i teraz……… Jak by muzułamanie nas zaatakowali to „w trymiga” przeszli by na ISLAM :))))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *