Mieszkaniec Bobrka sprytnie podszedł złodziejkę i odzyskał saszetkę, a policjanci odzyskali część pieniędzy.

W dniu 28 października 2013 mieszkaniec Bobrka, przeprowadził swoiste dochodzenie i ustalił osobę, która przywłaszczyła jego saszetkę, a następnie powiadomił Policję.

Do zdarzenia doszło około południa kiedy mieszkaniec Bobrka w jednym ze sklepów robił zakupy po czym na ladzie sklepowej zostawił saszetkę z pieniędzmi w kwocie 400zł i telefonem komórkowym. Po kilkudziesięciu minutach zorientował się i wrócił do sklepu jednakże nie odnalazł już swojego mienia. Natomiast przypomniał sobie, że w kolejce za nim stała znana mu kobieta, która jak się okazało chciała zrobić zakupy na kredyt lecz sprzedawczyni się nie zgodziła. W związku z tym odeszła i po kilku minutach wróciła i za zrobione zakupy zapłaciła banknotem 100 złotowym. W związku poczynionymi ustaleniami pokrzywdzony pospiesznie udał się do miejsca zamieszkania kobiety lecz ta oświadczyła, że saszetki nie widziała. Mężczyzna okazał się jednak sprytniejszy i z pożyczonego telefonu zadzwonił na znajdującą się w saszetce komórkę, która odezwała się w jednym z pomieszczeń. Wtedy kobieta oddała pokrzywdzonemu saszetkę z telefonem oświadczając, że pieniędzy już nie ma.

Po tym fakcie pokrzywdzony powiadomił policjantów, którzy zatrzymali podejrzaną, a podczas przeszukania odnaleźli kilkaset złotych, które jej zostało po zrobieniu zakupów.